Çılgın Bir Gece – Date Night

“DATE NIGHT/ÇILGIN BİR GECE”

Senarist ve oyuncu olarak farklı projelerle karşımıza çıkan ve “30 Rock” dizisiyle birçok ödül kazanan sevilen oyuncu Tina Fey ile “The Office” dizisiyle ön plana çıkan komedi ustası aktör Steve Carrell’ın başrollerini paylaştığı; komedi, aksiyon ve romantizmin başarıyla harmanlandığı film “DATE NIGHT/ÇILGIN BİR GECE” 21 Mayıs’ta sinemalarda. Amerika’da ve vizyona girdiği diğer ülkelerde çok beğenilen film için yönetmen Levy şöyle diyor;

“Çok severek izlediğim aksiyon komediler ‘Beverly Hills Cop’ ya da ‘48 Hrs’ gibi melez bir tür havası vermesini istedim, tabii öncelikli olarak bir komedi filmi. Bir yandan bolca aksiyon da içeriyor…ve tabii aşk da çünkü film insanların ilişkilerinde karşılaştıkları durumlarla ilgili.”

Evli bir çiftin ilişkisi ve günlük hayatına dair bakışın, beklenmedik bir olay sonucu macera ve komediye dönüşmesini eğlenceli biçimde anlatan filmin konusu şöyle; Phil (Steve Carell) ve Claire Foster (Tina Fey) 2 çocuk sahibi olan ve New Jersey yakınlarında banliyöde yaşayan orta halli bir evil bir çifttir. Rutin giden ilişkilerine bi tat katmak için haftada bir yemeğe çıkma kararı alırlar. İş ve ev hayatının yarattığı yorgunlukla aralarındaki romantizm de giderek azalmaktadır. Yakın arkadaşları olan bir çiftin ilişkilerinin kötügidişatına da şahit olunca bir değişklik yapmaya karar verirler.

Phil, Claire’ı şehrin en havalı restoranına götürmeye karar verir fakat burada rezervasyonları yoktur. Masa beklerken, vaktinde gelmeyen bir çiftin isimlerini kullanarak içeri girmeye karar verirler, artık Tripplehorn’lar olmuşlardır. Fakat gerçek Tripplehornların şaibeli yaşamı Foster çiftini akıl almaz bir maceraya sürükleyecektir.

Türkçe Adı:  “ ÇILGIN BİR GECE”

Yönetmen: Shawn Levy
Senaryo: Josh Klausner
Oyuncular: Steve Carell, Tina Fey, Mark Wahlberg
Görüntü Yönetmeni: Dean Semler
Vizyon Tarihi: 21 Mayıs 2010
Süre: 88 dk.
Kurgu: Dean Zimmerman
Müzik: Christophe Beck
Yapım Şirketi: 20th Century Fox
İthalat: Tiglon
Dağıtım: Tiglon

http://www.datenight-movie.com/#/home

Resimler:

Bir yanıt yazın