Cinnia: İfritin Diyeti

İfritin Diyeti: Cinnia
2016 DA İFRİT’İN DİYETİ ÖDENECEK
İlk defa bir Mühr-ü Vekil’den bahsettik.
15 Nisan 2016’da sinemaseverleri yeni bir korku filmi bekliyor olacak.
Yapım Koordinatörlüğünü Yaşar Temel,Yönetmenliğini Özgür Özberk ve Şahin Yiğit’in beraber yaptıkları filmin senaristliğini İbrahim Hakkı Öztürk üstleniyor. Başrollerde yine Aşkın Bedeli adlı diziden hatırlayacağınız Özgür Özberk, Gülşah Çomoğlu, Fahri Öztezcan ve Kirkor Dinçkayıkçı gibi usta oyuncuların yer aldığı filmde, diğer rollerde Gözde Fidan, Ebru Demirdöven, Fatma Öney ,Serap Önder ve Yusuf Cemal Temel bulunuyor.
Filmin konusuna gelince; Üç genç arkadaş Cin temalı bir korku filimi yapmaya karar verirler.
Kendilerine sağlam bir hikâye bulmak isteyen gençler o civarda yaşayan bir Mühr-ü Vekilin kapısını
çalarlar ve o andan itibaren aradıkları korku hikâyesinin asıl oyuncuları olacaklarını bilmeden kendihikayelerinin dehşetini yaşarlar.
Hikâyenin yazar ve senaris olan dört Mühr-ü vekil’den birini deşifre ettim. Çoğu insan onlar hakkında bir şey bilmiyor ama onlar aramızda ki süper kahramanlar gibiler fakat gizleniyorlar” açıklamasında bulundu.
Bedel ödemenin en korkutucu hali…
Filmin yönetmen ve başrol oyuncusu Özgür Özberk ise filmiyle ilgili kesin ve net konuştu; “Şimdiye dek böylesine bir film çekilmedi ve böylesi bir konu işlenmedi. Bedel ödemenin en korkutucu halini elimizden geldiğince gözler önüne serdik” İlklerin Filmi… Bildiklerinizi unutun ve ilmediklerinize hazır olun.
Konusu, işlenişi ve finaliyle diğer cin temalı korku filmlerinden farklı bir seçenek sunan İfritin Diyeti:Cinnia’da ilk kez bir Mühr-ü Vekil’den bahsedildiği gibi, yine ilk kez cinler hakkında hiç duyulmamış bilgiler verilmekte ve ilk kez cinlerin kendi aralarında kullandıkları lisan bir korku filminde kullanılmakta.
Film setini terk eden arkadaşlarımız oldu.
Filmin bir diğer yönetmeni Şahin Yiğit’de verdiği bir röportajda; “Çekimler esnasında hikayenin gerçeklerden esinlenmiş olması ve çekimler sırasında yaşadığımız bazı ürkütücü olaylar sebebiyle seti ter eden arkadaşlarımız oldu” ifadelerini kullanmıştı.

KÜNYE
Filmin Adı
Yönetmen: Özgür ÖZBERK / Şahin YİĞİT
Yardımcı Yönetmen: Yücel HÜDAVERDİ
Senaryo: İbrahim Hakkı ÖZTÜRK
Görüntü Yönetmeni: Efe ASLANTAŞ
Sanat Yönetmeni: Tolga ÖZMEN
Ses &Işık: Umut TOSUN / Kadir ARTUÇ
Makyöz: Sema DAĞ
Kameraman: Aykut TÜTÜNCÜ
Oyuncular: Özgür ÖZBERK, Kirkor DİNÇKAYIKÇI, Gülşah ÇOMOĞLU, Fahri ÖZTEZCAN,
Gözde FİDAN, Ebru DEMİRDÖVEN, Serap ÖNDER, Fatma ÖNEY, Yusuf Cemal TEMEL
Yapımcı: Özgür Yapımlar
Tür: Korku,Gerilim
Yapım Yılı: 2015
Dağıtımcı: MC film Dağıtım