Crood’lar 2: Yeni Bir Çağ

CROOD’LAR 2: YENİ BİR ÇAĞ

Özet: Crood’lar sivri dişli canavarlardan dünyanın sonunun gelmesine kadar paylarına düşen tehlike, felaketlerden kurtulmayı başarmıştır. Fakat şimdi bugüne kadarki en büyük meydan okumayla karşı karşıyadırlar; başka bir aile.

Crood’ların yaşamak için yeni bir yere ihtiyaçları vardır. O yüzden tarih öncesi ilk aile yuva diyebilecekleri daha güvenli bir yer arayışıyla dünyaya doğru yola çıkarlar. Tüm ihtiyaçlarını karşılayan etrafı duvarlarla çevrilmiş, huzurlu cenneti keşfettiklerinde sorunlarının çözüldüğünü düşünürler. Bir şey dışında. Orada zaten başka bir aile yaşamaktadır: Üstünsoylar.

Detaylı ağaç evleri, muhteşem icatları, taze ürünler aldıkları sulak arazileriyle Üstünsoylar evrim merdiveninde Crood’lardan birkaç basamak yukarıdadır. Crood’ları dünyanın ilk misafirleri olarak kabul ettiklerinde modern aile ile mağara ailesinin arasında gerilimin artması da fazla uzun sürmez.

Her şey kaybedilmiş gibi görünürken yeni bir tehdit her iki aileyi de duvarların güvenliğinin dışında, farklılıklarına kucak açacakları, birbirilerinden güç alacakları ve birlikte bir gelecek inşa edecekleri epik bir maceraya sevk eder.

Crood’lar 2: Yeni Bir Çağ filminde yeniden seslendirmeleriyle Nicolas Cage, Grug Crood rolünde; Catherine Keener, Ugga Crood rolünde, Emma Stone kızları Eep rolünde; Ryan Reynolds, Eep’in erkek arkadaşı Guy rolünde; Clark Duke (Jakuzi Ekspres), Thunk rolünde ve Cloris Leachman da Nine rolünde. Kadroya yeni katılan yıldızlar ise Peter Dinklage (HBO’da Taht Oyunları) Rüzgar Üstünsoy rolünde, Leslie Mann (Engelleyiciler) Umut Üstünsoy rolünde, Kelly Marie Tran (Star Wars Son Jedi) da kızları Şafak rolünde.

Filmin yönetmeni film Joel Crawford, Troller ve Kung Fu Panda serisi gibi çeşitli DreamWorks Animation filminde çalışmış olan Joel Crawford, yapımcısı ise Mark Swift (Kaptan Düşükdon, Madagaskar:3 Avrupa’nın En Çok Arananları).

Yönetmen: Joel Crawford
Oyuncular: Nicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds, Catherine Keener, Cloris Leachman, Clark Duke, Leslie Mann, Peter Dinklage, Kelly Marie Tran
Yapımcı: Mark Swift
Tür: Animasyon Komedi
Vizyon Tarihi: 13 Ağustos 2021