Crood’lar / The Croods

CROOD’LAR 12 NİSAN’DA SİNEMALARDA!

Crood’lar 3D dünyanın ilk modern ailesinin maceralarını anlatan bir komedi. Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood’lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug’ın önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood’lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır.
Crood’ların hikayesi birkaç yüzyıl öncesine dayansa da aslında bugüne çok yakın bir hikaye. Günümüzdeki birçok babaya benzeyen Grug (Nicolas Cage) eşine ve 3 çocuğuna inanılmaz düşkün bir adamdır. Senelerdir tüm ailesini güvende yaşamaları için mağarada tutan Grug için yaşanacaklara katlanmak bir hayli zor olacaktır. Grug’ın eşi ve 3 çocuğunun annesi Ugga (Catherine Keener) tıpkı kocası gibi “korku iyidir; değişim kötüdür” düşüncesindedir. Oğulları Thunk (Clark Duke) bu durağan gidişattan gayet memnundur ve babasıyla çok iyi anlaşır. İnatçı kaynana Gran (Cloris Leachman) damadı Grug’ı iğnelemekten asla yorulmaz. Küçük Sandy Crood ailesinin en öfkeli ferdidir. İsyankar Eep (Emma Stone) aile otoritesini her daim reddeden, hayatı yaşamak isteyen, mağaranın dışındaki hayatı çok merak eden ve babasının koyduğu kurallara asla uymayan asi genç kız!
Afet nedeniyle zorlanan ve bilinmeyen bir yaşama doğru yelken açan Crood’lar yolda tanıştıkları ateşi bulan “kaşif” Guy ile birlikte anlamını bile bilmedikleri “yarın” a doğru yola çıkarlar. Guy (Ryan Reynolds) ‘ın ateş yaktığını, bir ayakkabısı olduğunu görür ve hayrete düşerler. Guy’ın fikirlerine Grug hariç tüm aile sıcak bakmaktadır. Hayatta kalmak için Guy’a ihtiyaçları olduğunu bilen Grug, Eep’in Guy’dan çok etkilendiğini fark eder ve bu gençten kızını korumak için elinden geleni yapar…
Orijinal seslendirme kadrosunda; Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener, Clark Duke gibi ünlü isimlerin yer aldığı Crood’lar’ın yönetmen koltuğunda ünlü Madagascar serisinden tanıdığımız Chris Sanders oturuyor. Aynı zamanda filmin senaristi de olan Sanders, “Modern hayatlarımızdaki tüm işleri, arabalarımızı, işlerimizi, sorumluluklarımızı bıraktığımızda gerçekten neyin önemli olduğunu anlıyoruz. Önemli olan aile ve arkadaşlardır. Filmimizde bunu anlattık.” diyor. Türkçe seslendirme kadrosunda reklam ve dizilerden tanıdığımız Aslı Tandoğan’ın da bulunduğu Crood’lar 12 Nisan’da seyirciyle buluşmayı bekliyor.

Vizyon Tarihi: 12 Nisan 2013
Yönetmen: Kirk De Micco, Chris Sanders
Seslendirenler (Orijinal): Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener, Clark Duke
Seslendirenler (Türkçe): Kadir Çermik, Ahmet Taşar, Aslı Tandoğan, Canan Sanan, İnan Ambarkütük, Elif Erdal
Yapımcı: Kristine Belson, Jane Hartwell
Senaryo: Chris Sanders, Kirk De Micco
Görüntü Yönetmeni: Yong Duk Jhun
Kurgu: Eric Dapkewicz, Darren T. Holmes
Müzik: Alan Silvestri
Yapım Yılı: 2013
Ülke: A.B.D.
Süre: 98 dk.
Dağıtım: Tiglon
Yapımcı: DreamWorks

Fragmanı izlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=BFGQG64TC0k

Bir yanıt yazın