Dabbe: Cin Çarpması – d@abbe: Cin Çarpması

HASAN KARACADAĞ’IN 6. KORKU FİLMİ
DABBE: CİN ÇARPMASI, 2 AĞUSTOS’TA VİZYONDA

GÖZ CİNLERE AİTSE, KAYITLAR ŞEYTANINDIR!

Son iki filmi Dabbe: Bir Cin Vakası ve El Cin ile 1 milyona yakın izleyiciye ulaşan Hasan Karacadağ’ın, dünyayı karıştıracak gerçek bir korku hikayesi olan yeni filmi Dabbe: Cin Çarpması, 2 Ağustos’ta 180 kopyayla vizyona girmeye hazırlanıyor.

Filmlerinde, hikayelerinin gerçek olmasına ve etkili korku sahneleri içermesine özen gösteren Hasan Karacadağ, son filmi Dabbe: Cin Çarpması’nda, 1986 yılında Muğla’da cinleri kullanarak define bulmuş bir köyün lanetli, habis ve cüzzamlı ruhlarla kuşatılmış tüyler ürperten gerçek bir olayı, gizli kalmış tüm detayları ve gerçek belgeleriyle sinemaya aktardı. Stratonikeia kazı alanına yakın Kıbledere köyünde yaşanmış cin çarpılma vakası, oradaki dehşetin gerçek görüntüleri, adli kayıtlar, deliller ve dinleyeni şoka sokan eskilere dair sırları da içeriyor. Dabbe, Semum ve El Cin filmleriyle korku sinemamızın dünya çapında tanınmasını sağlayan ve özgün bir sinema-korku dili oturtmak için titizlikle çalışmalarını sürdüren Hasan Karacadağ’ın altıncı filmi Dabbe: Cin Çarpması, korku filmi seven sinema izleyicileri tarafından merakla bekleniyor.

Dabbe: Cin Çarpması – Hikaye:

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra’yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra’nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre
ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.

Dabbe: Cin Çarpması – Film Ekibi:

Yönetmen ve Senaryo: Hasan KARACADAĞ
Yapımcı: J Plan & Toma Studios

Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2013

Oyuncular:
Irmak ÖRNEK
A. Murat ÖZGEN
Cansu KURGUN
Sultan KÖROĞLU KILIÇ
Elçin ATAMGÜÇ
Sabriye GÜNÜÇ

Film Ekibi
Görüntü Yönetmeni: Halil İbrahim ÇEKİÇ
Kurgu: Aytekin BİRKON
Makyaj: Alev ÜNAL
Sanat Yönetmeni: Ayşegül ÇİFTÇİ KARAÇAY

Yakında Sinemalarda!

Hasan Karacadağ’ın yönettiği ‘el-Nazar’ Aralık 2013’te Sinemalarda…

Bir yanıt yazın