Dağ

DAĞ

“Biri kısa biri uzun dönem iki geçimsiz askerin
esas düşmana karşı tek yürek olmalarının öyküsü
16 Kasım’da sinemalarda.”


SİNOPSİS

Bir askeri birlikten gönderilen dört kişilik ekip sıradan bir iletişim anteninin  tamir görevi sırasında hiç beklenmedik bir şekilde terörist pususuna düşer. Hayatta kalan uzun dönem er ve kısa dönem çavuş iki genç asker ilk kez aralarındaki didişmeyi bir kenara bırakıp esas düşmana karşı beraber mücadele edeceklerdir. İki tüfek, dört şarjör ve arızalı bir telsiz dışında  sahip oldukları tek şey hayatta kalma içgüdüleri ve güçlü iradeleridir. Dağ, iki genç askerin kardeşlik ve cesaret kavramlarını keşfettiği bir kahramanlık öyküsüdür.

“Bir ölür, bin dirilir”
İstanbul’lu Oğuz (Çağlar Ertuğrul), bedelli askerliğe hakkı ve parası olmasına ve çevresindekilere rağmen prensiplerinden ötürü askere gitmeyi seçer ve brövesinin takılmasına 1 hafta kala kendini cesaretinin sınanacağı bir tehlikenin içinde bulur.

Oğuz’un sürekli dalaştığı, Keçiören kabadayısı, Bekir (Ufuk Bayraktar) ise uzun dönem er olarak askerlik yapmaktadır. Ne komutanlarla ne de erlerle arası iyi olan “arıza” lakaplı Bekir’in askerliği, asi tavırları yüzünden iki sene uzamıştır.  Oğuz’la yanyana ve omuz omuza girmek zorunda kalacağı mücadele saf ve fütursuz cesaretine rağmen Bekir için bile adeta bir sınav olacaktır.

Cesaret sınırlarını olabilecek en zor şartlarda test edecek olan bu iki genç asker, baskından önce karargahtaki husumetlerini bir kenara bırakıp, kimsenin onlara yardım edemeyeceği bu dondurucu ve vahşi ortamda teröre karşı birlikte mücadele edecek ve büyük kahramanlıklar sergileyeceklerdir.

KÜNYE

Yönetmen & Senaryo: ALPER ÇAĞLAR
Görüntü Yönetmeni: MEHMET BAŞBARAN
Uygulayıcı Yapımcı: ALPER ÇAĞLAR
Kurgu: ALPER ÇAĞLAR
Oyuncular
Oğuz- ÇAĞLAR ERTUĞRUL
Bekir- UFUK BAYRAKTAR
Yüzbaşı Yaşar Demir- FIRAT DOĞRULOĞLU
Kıdemli Başçavuş Kemal Karadağ- MESUT AKUSTA
Özel Kuvvetler Üsteğmen Tuğrul Tümen- CENGİZ COŞKUN
Pelin- GÖZDE MUTLUER
Defne – İPEK BAĞRIAÇIK
Tür: Macera / Dram
Süre: 90 Dakika
Dil: Türkçe

Bir yanıt yazın