Daire 1303 – Apartment 1303

Daire 1303
APARTMENT 1303-3D

YAZAN VE YÖNETEN MICHAEL TAVERNA

Özet: Şöhret düşkünü annesinin baskısıyla yetişen Janet Slate  özgürlüğüne kavuşabilmek için kız kardeşi ve annesinden ayrılarak bir apartman dairesi kiralar. Tek istediği sakin ve huzurlu bir hayat kurmaktır.
Detroit’in yüksek katlı binalarından birinde bulduğu daire; serseri ve garip görünümlü apartman görevlisi, garip davranışlı komşuları ve duvarlardan gelen garip seslerle huzur vericiden çok ürkütücü yeni bir yaşam vaadetmektedir. Sabahları baş ağrısı ve vücudunda garip morluklarla uyanmasına rağmen anne evine dönmemeye kararlıdır. Erkek arkadaşı Mark ile geçirdiği bir gecenin ardından yaşadığı olaylar 13üncü kattaki dairesinde garip bir şekilde noktalanır.

APARTMENT 1303-3D

Kasım  2012’de filmin prodüksiyonu tamamlanarak dağıtımcı anlaşmaları imzalandı. Deneyimli yazar ve yönetmen Michael Taverna (Resilient, Managua) Kei Oishi’nin romanından Ataru Oikawa tarafından yaratılan konsepti bu kez başrollerini  Mischa Barton, Rebecca De Mornay, Julianne Michelle, Corey Sevier ve John Diehl’ın paylaştıkları bir psikolojik gerilim hikayesi olarak kurguladı.

Michael ve yapımcı  Cindy Nelson Mullen uluslararası bir yapım ekibi oluşturmayı başarmışlar. Yapımcı  Scott Rosenfelt (Home Alone, Mystic Pizza), Görüntü Yönetmeni Paul M. Sommers (The Vampire Diaries , Harvest Moon), Kurgu Amirleri  Roberto Silvi (Three Burials, Never Talk to Strangers, Tombstone) ve Edo Brizio (The Butterfly Effect 2, Giallo), ve kompozitörler  Davy ve Yoann Bernagoult (Priest, Focus Forward / Solar Roadways) film için biraraya geldiler.

Apartment 1303-3D olarak dünya çapında 2013 yılında vizyona girecek.

Bir yanıt yazın