Deha – Gifted

DEHA
Frank Adler (Chris Evans), Florida’nın bir kıyı kasabasında genç yeğeni Mary’i (Mckenna Grace) yetiştiren bekar bir adamdır. Mary 7 yaşında parlak dahi bir çocuktur. Frank, Mary’nin normal bir hayat sürmesini ister fakat zorlu annesi Boston’lı Evelyn (Lindsay Duncan) Mary’nin matematiğe olan hakimiyetini farkeder ve Frank’le Mary’yi birbirinden ayırmaya çalışır. Aile gerilimleri ve kopuklukları patladığında, dayı ve yeğeni, ev sahibeleri ve yakın arkadaşları olan Roberta’dan (Octavia Spencer) ve öğrencisine olan ilgisi kısa sürede amcasıyla da aralarında bağ oluşmasına sebep olan Mary’nin öğretmeni Bonnie’den (Jenny Slate) destek görürler.

“Ailelerimiz herzaman içinde  doğduğumuz aileler olmayabilir.
Bu, bağlı kalmak için önemli bir inançtır. ”
-Yönetmen Marc Webb

DEHA yolculuğuna, ARRIVAL dahil olmak üzere çeşitli filmlerin yapımcılığını üstlenmiş olan Karen Lunder’ın, yapımcı Andy Cohen’le yaptığı bir konuşmasıyla başlar; Lunder “Mükemmel ve farklı olan ve seni çok heyecanlandıran bir projen var mı?” diye sordum ve o bana DEHA’yı yolladı. Senaryoyu okudum ve zamanları aşabilecek bir kalitedeydi. İzlerken büyüdüğüm türden filmlere geri dönüş yapıyormuş gibi hissettim; 70’lerde ve 80’lerin başında sizi güldürmekten ve ağlatmaktan korkmayan filmler gibi, hem hayalperest hem de gerçekti.

Fox Searchlight Pictures’ın sunduğu DEHA’nın yıldızları, Chris Evans (KAPTAN AMERİKA, KAR KÜREYİCİ), Tony Ödülü sahibi Lindsay Duncan (BIRDMAN, PARİS’TE BİR HAFTASONU), Mckenna Grace  (KURTULUŞ GÜNÜ: YENİ TEHDİT), Jenny Slate (APAÇIK ÇOCUK, “Parks and Recreation”)  ve Akademi Ödüllü Octavia Spencer.(DUYGULARIN RENGİ, GİZLİ SAYILAR). Marc Webb’in (AŞKIN(500)GÜNÜ, İNANILMAZ ÖRÜMCEK ADAM) yönettiği filmin senaryosu Tom Flynn’e ait. Karen Lunder (GELİŞ, THE FOUNDER) ve Andy Cohen’in (ÖLDÜR.COM) yapımcılığını üstlendiği filmin baş yapımcıları Glen Basner, Ben Browning ve Molly Allen’dır.

Görüntü yönetmeni Stuart Dryburgh, ASC, (WALTER MITTY’NİN GİZLİ YAŞAMI, ALICE HARİKALAR DİYARINDA: AYNANIN İÇİNDEN), yapım tasarımcısı Laura Fox (AŞKIN(500)GÜNÜ, CENNET), editör Bill Pankow, ACE, (CARLITO’NUN YOLU, AMERICAN ULTRA), kostüm tasarımcısı Abby O’Sullivan (DONMUŞ IRMAK, EMPIRE STATE) ve son olarak cast direktörü ise David Rubin’dir (YABAN, YERÇEKİMİ, GERÇEK SEVGİLİ).

Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2017
Yönetmen: Marc Webb
Oyuncular: Chris Evans, Lindsay Duncan, Mckenna Grace, Jenny Slate, Octavia Spencer
Tür: Dram
Ülke: ABD

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=evQVrGll7N4[/embedyt]