Demon Slayer – To the Hashira Training

DEMON SLAYER : KIMETSU NO YAIBA – TO THE HASHIRA TRAINING

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Koyoharu Gotoge’nin SHUEISHA’s JUMP COMICS altında yayınlanan, 23 ciltten oluşan ve 150 milyondan fazla kopya basılan manga serisine dayanmaktadır. Animasyon prodüksiyonu ufotable tarafından yapılmıştır.

Hikaye, ailesi bir iblis tarafından öldürülen bir çocuk olan Tanjiro Kamado’nun, küçük kız kardeşi Nezuko’yu bir iblise dönüştürdükten sonra tekrar insana dönüştürmek için Demon Slayer Corps’a katılmasıyla başlıyor. Nisan 2019’da TV anime serisi Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ilk olarak Tanjiro Kamado, Unwavering Resolve Arc ile prömiyerini yaptı, ardından Ekim 2020’de uzun metrajlı film Mugen Train ve Ekim 2021’den itibaren TV dizisi Mugen Train Arc ve Entertainment District Arc ve Nisan 2023’ten itibaren Swordsmith Village Arc yayınlandı. İlkbahar 2024’te, uzun zamandır beklenen yeni TV dizisi Hashira Training Arc’ın prömiyeri yapılacak.

“To the Hashira Training” adlı bu dünya turu prömiyerinde, Tanjiro ve Üst Dörtlü, Hantengu arasındaki şiddetli savaşın sonucunu ve Nezuko’nun güneşe karşı zaferini içeren Swordsmith Village Arc’tan 11. Bölüm ilk kez sinemalarda gösterilecek. Bunu, yine ilk kez gösterilecek olan Muzan Kibutsuji’ye karşı yaklaşan son savaşa hazırlık olarak Hashira tarafından yürütülen eğitimin başlangıcını içeren Hashira Training Arc’ın 1. Bölümü takip ediyor.

Bu dünya turu, Şubat 2023’te 104 ülke ve bölgede gösterilen “To the Swordsmith Village “ı aşarak 139’dan fazla ülke ve bölgede gösterilecek. Tiyatro gösterimine hazırlık olarak, görüntüler geçen seferki gibi 4K’ya dönüştürüldü ve tüm müzikler gelişmiş tiyatro içi izleme için 5.1ch, 7.1ch ve Dolby Atmos olarak biçimlendirildi.

Ünlü manga serisinden uyarlanan Demon Slayer’ın yeni filmiyle Tanjiro ve Üst Dörtlü’nün, Hantengu ile aralarındaki şiddetli savaşın sonucu ve Nezuko’nun güneşe karşı zaferini içeren Swordsmith Village Arc’tan 11. Bölüm ilk kez sinemalarda gösterilecek.

Yönetmen: Haruo Sotozaki
Oyuncular: Natsuki Hanae, Akari Kito, Hiro Shimono, Yoshitsugu Matsuoka, Nobuhiko Okamoto,Takahiro Sakurai, Katsuyuki Konishi, Kengo Kawanishi, Saori Hayami, Kana Hanazawa, Kenichi Suzumura, Tomokazu Seki,Tomokazu Sugita
Görüntü Yönetmeni: Yuichi Terao
Kurgu: Manabu Kamino
Müzik: Yuki Kajiura, Gō Shiina
Tür: Aksiyon
Süre: 104 dakika
Vizyon Tarihi: 19 Nisan 2024
CGV MARS DAĞITIM

YOUTUBE FRAGMAN LİNK