Diana

DIANA 20 EYLÜL’DE SİNEMALARDA!
Bir Oliver Hirschbiegel filmi

Galler Prensesi Diana’nın hayatının son iki yılına ışık tutan bir film “Diana”. Akademi ödüllü güzel oyuncu Naomi Watts’ın canlandırdığı Prenses Diana rolü, içinde çok naif ve tutkulu bir kadını barındıran bir aşkın hikâyesi. Naveen Andrews (The English Patent) Naomi Watts’a Dr. Hasnat Khan rolünü canlandırarak eşlik ediyor. Filmde Douglas Hodge Paul Burrell ve Cas Anvar Dodi Fayed rolüne hayat veriyor.
Oscar adayı Downfall filminin yönetmeni Oliver Hirschbiegel’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu Diana filmi, içinizi acıtacak türden bir hikaye… Kate Snell’in kaleme aldığı “The Clink” kitabından sinemaya uyarlanan Diana, bir insanın gerçek aşkı ve mutluluğu nasıl bulduğunu, sosyal sorumluluk duygusunu ve hak ettiği aşkı anlatıyor.
Diana filminde Prenses Diana ve Pakistan’lı kalp cerrahı Dr. Hasnat Khan arasındaki büyük aşk anlatılıyor. Yönetmen Oliver Hirschbiegel “Filmde Diana’nın hayatının son 2 senesini aydınlatıyoruz. Filmimizin gerçekleri anlatması için Khan’dan çok detaylı bilgiler aldık. Bunları anlatırken biraz gergin ve üzgündü. Fakat bunları öğrenmek filmimizin gerçekleri yansıtması için çok yararlı oldu.” diyor.

Yönetmen Oliver Hirschbiegel “Diana depresif ve yalnız bir kadınken bir anda kendini keşfetmeye başlıyor. Khan’la yaşadığı muhteşem aşk da Diana’nın hayata bakış açısını değiştiriyor. İnsanların bu aşkı bilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Benim için o aşk peri masalı kıvamında; sıradan ve farklı bir kültürden gelen bir adam tüm dünyanın hayranlık duyduğu bir kadına aşık oluyor. Bu hikâye tüm izleyenlere çok farklı şeyler öğretecek.” diyor.
Yönetmen: Oliver Hirschbiegel
Oyuncular: Naomi Watts, Naveen Andrews, Douglas Hodge
Senaryo: Stephen Jeffreys
Görüntü Yönetmeni: Rainer Klausmann
Müzik: Keefus Ciancia, David Holmes
Dağıtım: Tiglon
İthalat: Embankment Films

Bir yanıt yazın