Doktor Strange – Doctor Strange

Doktor Strange

Marvel Stüdyoları, Marvel Çizgi romanlarındaki ilk çıkışını 1963’te yapan Mistik Sanatlar Efendisi Doktor Stephen Strange’in hikayesi olan “Doktor Strange” filmini sunar.
Güçlü sihirli güçleri ve becerileri olan bu eşsiz Süper Kahramanın tanıtımıyla birlikte Marvel Sinema Evreni yeni, heyecan verici hikâyelerle birlikte heyecan verici, şaşırtıcı ve daha önce eşi benzeri görülmemiş bir aksiyona ev sahipliği yapıyor.
Kevin Feige ypaımcı olarak şöyle açıklıyor; “Marvel Evreninde pek çok filmde gördüğümüz bazı sokak seviyesi anlatımları mevcut. Bunlar da ‘Thor’, ‘Galaksinin Koruyucuları’ ve ‘Yenilmezler’ filmlerinin bizi götürdükleri kozmik seviyeler. Ama Marvel çizgi romanlarının her zaman süper önemli bir doğaüstü yanı da var ve biz henüz ona pek dokunmadık. Ve ‘Doktor Strange’ filmi bu diyara girmemiz için kusursuz bir giriş noktası oldu.”
Hikâye devam ederken dünyaca ünlü nörocerrah Doktor Stephen Strange, geçirdiği korkunç bir araba kazasından sonra ellerini kullanamamaya başlıyor ve hayatı sonsuza dek değişiyor. Alışılmış tıp onu yarı yolda bırakınca iyileşme ve ümit için alışılmadık bir yere – Kamar-Taj olarak bilinen gizemli bir yerleşim bölgesine bakmak zorunda kalıyor. Çabucak burasının sadece bir iyileşme merkezi değil, aynı zamanda gerçekliğimizi yok etmek üzerine kurulu görülmemiş karanlık güçlere karşı bir savaş cephesi olduğunu öğreniyor. Strange kısa sürede yeni sihirli güçlerle kuşanıyor – ve şöhret ile statü dolu yaşamına geri dönmekle her şeyi geride bırakarak var olan en güçlü sihirbaz olarak dünyayı korumak arasında seçim yapmak zorunda kalıyor.

Marvel Stüdyolarından ‘Doktor Strange’ filminin oyuncuları arasında Benedict Cumberbatch (“Enigma,” “Kara Düzen”), Chiwetel Ejiofor (“12 Yıllık Esaret,” “Kod 999”), Rachel McAdams(“Spotlight,” “Son Şans”), Benedict Wong (“Kirli Tatlı Şeyler,” “Prometheus”), Michael Stuhlbarg (“Ciddi Bir Adam,” “Jobs”), Benjamin Bratt (“Trafik,” “Piñero”), Scott Adkins (“Yabancı,” “Cehennem Melekleri 2”),  Mads Mikkelsen (“Onur Savaşı,” “Casino Royale”) ve Akademi Ödülü®sahibi Tilda Swinton (“Avukat,” “Julia”) bulunuyor.
Filmin  yönetmenliğini Scott Derrickson (“Bizi Kötüden Koru,” “Lanet”) üstlenirken yapımcılığı da Kevin Feige’e ait. Filmin başyapımcıları ise Louis D’Esposito, Stephen Broussard, Victoria Alonso, Charles Newirth ve Stan Lee. Senaryo yazarları Jon Spaihts (“Karanlık Saat,” “Prometheus”) ve Scott Derrickson & C. Robert Cargill (“Lanet,” “Lanet 2”).
“Doktor Strange” filmi için oluşturulan yetenekli film yapımcıları ekibinin içinde sinematograf Ben Davis (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Galaksinin Koruyucuları”); yapım tasarımcısı Charles Wood (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Galaksinin Koruyucuları”); kostüm tasarımcısı Alexandra Byrne (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Galaksinin Koruyucuları”); editörler Wyatt Smith (“Ormanın içinde,” “Sıra dışı Anne”) ve Sabrina Plisco (“Sky Captain ve Yarının Dünyası,” “Charlotte’s Web”); görsel efekt sorumlusu Stephane Ceretti (“Galaksinin Koruyucuları,” “Thor: Karanlık Dünya”); ve özel efekt sorumlusu Paul Corbould (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Galaksinin Koruyucuları”) yer alıyor.