Dönüm Noktası – The Humbling

DÖNÜM NOKTASI  – THE HUMBLING

YAPIM NOTLARI
“Bir oyuncu olarak, artık oyunda yer alan bir sahne ile gerçek hayatın gerçeklerini birbirlerinden ayırt edemediğimi fark ettim. İkisi de bir ve aynı şey.” – Simon Axler’ı canlandıran Al Pacino (Dönüm Noktası – The Humbling)
Simon Axler bir anda ve açıklanamaz bir şekilde yeteneğini kaybettikten sonra girdiği bunalım sonucunda intihara meyilli hale gelen ünlü bir sahne oyuncusudur. Tekrar gündemdeki yerini alabilmek adına yarı yaşındaki lezbiyen bir kadınla ilişkiye girer. Kısa süre sonra, söz konusu ilişki, romantik çiftin geçmişlerindeki insanların yeniden hayatlarına girmeleriyle, karmaşaya dönüşür.

Philip Roth’un romanından uyarlanan ve senaryosunu Buck Henry ve Michal Zebede’nin yazmış olduğu, Oscar Ödüllü yönetmen Barry Levinson’ın yönettiği  “DÖNÜM NOKTASI – THE HUMBLING”de başrolleri Oscar Ödüllü oyuncu Al Pacino ile Greta Gerwig paylaşıyorlar. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Nina Arianda, Dylan Baker, Charles Grodin, Dan Hedaya, Billy Porter, Kyra Sedgwick, Dianne Wiest ve Mary Louise Wilson yer alıyor.

Aralarında Analyze This “Anlat Bakalım”, Donnie Brasco “Köstebek”, Wag the Dog “Başkanın Adamları,  Sleepers “Kardeş Gibiydiler” gibi pek çok başarılı filme imza atmış Baltimore Pictures ve Dubin Media ile ortaklaşa bir yapım gerçekleştiren Millennium Films bir Barry Levinson filmini sunar. Filmin yapımcılığını ise Jason Sosnoff ve Barry Levinson gerçekleştirmiştir. Kristina Dubin ve Ged Dickersin, Avi Lerner, Trevor Short ise filmin Yürütücü Yapımcılarıdır.

Gösterim Tarihi: 17 Nisan 2015
Yönetmen: Barry Levinson
Yazar: Philip Roth.
Senaryo: Buck Henry ve Michal Zebede
Al Pacino: SIMON AXLER
Greta Gerwig: PEGEEN
Nina Arianda: SYBIL
Dylan Baker: DR. FARR
Charles Grodin: JERRY
Dan Hedaya: ASA
Billy Porter: PRINCE
Kyra Sedgwick: LOUISE
Dianne Wiest: CAROL
Mary Louise Wilson: MRS. RUTLEDGE
Oyuncu Seçimi: Bess Fifer
Kostüm: Kim Wilcox
Yapım Tasarım: Sam Lisenco
Müzik: Marcelo Zarvos
Kurgu: Aaron Yanes A. C. E
Görüntü Yönetmeni: Adam Jandrup
Yapımcılar: Jason Sosnoff, Barry Levinson
Yürütücü Yapımcılar: Kristina Dubin, Avi Lerner, Trevor Short, Ged Dickersin
Yardımcı Yapımcılar: Andrea Iervolino, Monika Bacardi, Gisella Marengo