DORU: MACERA ORMANI

Doru’yu Macera Ormanı’nda Neler Bekliyor?

TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizilerinden biri olan “Doru”, bu kez Macera Ormanı filmiyle beyazperdede küçük dostlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. TRT ortak yapımı “Doru: Macera Ormanı” animasyon filmi, 1 Nisan’da sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Doru arkadaşını kurtarmak için iş başında

“Doru: Macera Ormanı”nda, sürü üyelerinden Alaca ormanda kamp yapan bir hayvan sirkinin eline düşer. Sirkin kurnaz sahibi Kinyas’ın Alaca sayesinde kazanabileceği paraları hayal etmekten gözü dönmüştür. Doru ve sürü üyeleri Alaca’yı kurtarmak için planlar kurmaktadır. Sirkte çalışan diğer hayvanlar, Kinyas’a oldukça bağlı olduğu için işleri çok zordur.

Tüm olumsuzluklara rağmen Doru ve en yakın arkadaşı Karatay, Alaca’ya ulaşmayı başarır. Doru, karşılaştığı sürprizle kendisini beklenmedik bir durumun içinde bulur. Kokoş isimli fil, sirkten ayrılırken Doru ve arkadaşlarının yanına bebek şempanze Şöbi’yi bırakmış ve onlardan minik şempanzeyi annesine götürmelerini istemiştir.

Özet : Alaca, ormanda kamp yapmakta olan bir hayvan sirkinin eline düşer.Sirkin sahibi Kinyas, onun sayesinde kazanacağı paraları hayal etmektedir.Doru ve diğer sürü üyeleri, Alaca’yı o sirkten bir an önce kurtarmalılardır.Fakat bu iş hiç de kolay görünmemektedir.Her şeye rağmen Doru ve Karatay, Kinyas’ı sirkte çalışmak istediklerine ikna ederek, Alaca’nın yanına sızmayı başarırlar.Ertesi gün planı uygulayan kahramanlarımız, sirkten kaçmayı başarırlar.Fakat kaçtıkları at arabasının içinde onları bekleyen bir sürpriz vardır.Bu sürpriz; bebek maymun Şöbi’dir.Doru, Karatay, Yaman ve Muhtar, ormandaki tüm tehlikelere rağmen , küçük maymunu annesine kavuşturmaya kararlıdırlar.Fakat en büyük tehlike olan Kinyas’ın, peşlerine düştüğünü henüz bilmiyorlardır.

Yönetmen: Arkın Aktaç
Vizyon Tarihi: 01 Nisan 2022
Süre: 71 Dakika
Tür: Animasyon

Macera Ormanı’na zorlu yolculuk

Doru ve Karatay, Şöbi’yi ailesine götürmek için heyecanlansalar da Şöbi’nin ailesi Macera Ormanı’nda yaşamaktadır ve bu orman çok uzaktadır. Demirkır, bu tehlikeli yolculuğa kimsenin çıkmasına müsaade etmeyeceğini net bir şekilde söyler. Fakat Doru ve Karatay’ın artık tek bir amacı vardır, Şöbi’yi annesine kavuşturmak. Macera Ormanı’na doğru çıkılan bu yolculukta Doru ve Karatay’ın neler yaşayacağı ise büyük bir merak konusu.