Drakula: Son Yolculuk – The Last Voyage of the Demeter

Korkunun en büyük ustası Stephen King’den Drakula: Son Yolculuk’a övgü!

Bram Stoker’ın tüyler ürpetici romanı Dracula’nın Kaptanın Seyir Defteri adlı bölümünden beyazperdeye uyarlanan “Drakula: Son Yolculuk” (The Last Voyage Of The Demeter) ülkemizde seyirci ile buluşmaya hazırlanırken, korku ustası yazar Stephen King’ten gelen övgüler heyecan yarattı!

“Drakula: Son Yolculuk” için tweet atan King, “Filmle ilgili başta şüphelerim vardı. Ancak çok iyi vakit geçirdim ve film kanlar içinde nefesimi kesti. Bana 60’lı ve 70’li yıllara ait Hammer filmlerinin en iyilerini hatırlattı” diye yazdı.

Pan’ın Labirenti ve Suyun Sesi filmleri ile tanınan Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro ise tweetinde filmden çok keyif aldığını ifade ederken, “Muhteşem, içi dopdolu ve vahşi” yorumunda bulundu.

Korku sineması hayranlarının merakla beklediği “Drakula: Son Yolculuk”, ülkemizde 25 Ağustos tarihinde sinemalarda olacak.

Tüm zamanların en ünlü boyun ısıran hortlağının nefes kesen hikayesini konu alan “Drakula: Son Yolculuk” ünlü isimlerden tam not aldı. Korku ustası Stephen King ve ödüllü yönetmen Guillermo del Toro’nun filmle ilgili attığı tweetler korku sineması hayranlarında heyecan yarattı.

Tweetinde “Drakula: Son Yolculuk ile ilgili başta şüphelerim vardı. Ancak çok iyi vakit geçirdim ve film kanlar içinde nefesimi kesti. Bana 60’lı ve 70’li yıllara ait Hammer filmlerinin en iyilerini hatırlattı” diye yazan Stephen King filme övgüler yağdırdı.

Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro ise filmden çok keyif aldığını ifade ederken, “Muhteşem, içi dopdolu ve vahşi” yorumunda bulundu.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Drakula: Son Yolculuk, 25 Ağustos’ta sinemalarda olacak.

Merakla beklenen “Drakula: Son Yolculuk” ne anlatıyor?

Üzerlerinde herhangi bir işaret bulunmayan elli adet ahşap sandıktan oluşan özel kargoyu Karpatya’dan Londra’ya taşımak üzere kiralanan Demeter adlı ticari geminin dehşet verici hikâyesini konu alan filmde okyanus yolculuğunda hayatta kalmaya çalışan ve her gece gemideki acımasız bir varlık tarafından sinsice takip edilen talihsiz mürettebatın başına tuhaf olaylar gelir. Bir süre sonra kömüre dönmüş, terk edilmiş bir enkaz halinde İngiltere kıyılarına geri dönen Demeter’in mürettebatından ise hiçbir iz yoktur.

Zodiac ve Black Swan filmlerinin yapımcılarının imzasını taşıyan filmin yönetmen koltuğunda Norveçli korku virtüözü André Øvredal oturuyor.

“In the Heights”, “Straight Outta Compton” filmleriyle tanınan Corey Hawkins’in, Demeter’in mürettebatına katılan doktor Clemens’i canlandırdığı filmde, Aisling Franciosi istemeden gemiye kaçak binen bir yolcuyu, Liam Cunningham geminin kaptanını ve David Dastmalchian ise Demeter’in ikinci kaptanını canlandırıyorlar. Jon Jon Briones, Stefan Kapicic, Nikolai Nikolaeff ve Javier Botet ise filmde yer alan diğer oyuncular arasında yer alıyor.

Filmin Künyesi:

Yönetmen: André Øvredal
Oyuncular: Corey Hawkins, Aisling Franciosi, Liam Cunningham, David Dastmalchian
Senaryo: Bragi F. Schut, Stefan Ruzowitzky ve Zak Olkewicz
Senaryo Bram Stoker imzalı Dracula’nın “The Captain’s Log” (Kaptanın Seyir Defteri) adlı bölümüne dayanmaktadır.
Yapımcılar: Brad Fischer, Mike Medavoy, Arnold Messer
Uygulayıcı Yapımcı: Matthew Hirsch
Tür: Korku

Filmin Fragmanı: