Dune: Çöl Gezegeni – Dune

“Dune: Çöl Gezegen”

Birinci bölüm ile epik maceranın başlangıcına geri dön “Dune: Çöl Gezegen” İkinci film öncesi yeniden vizyonda!

Film Özeti: Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Frank Herbert’ın ünlü romanından uyarlanan ve gösterime girdiği dönemde gişe rekorları kırarak, altı Oscar Ödülü kazanan Dune: Çöl Gezegeni, devam filmi öncesi yeniden vizyona giriyor. Seyirciyi epik maceranın başlangıcına geri döndürecek olan filmde, ikinci bölümden kısa bir sahneye de yer verilecek. 2D, 4DX ve IMAX formatlarında yeniden beyazperdede seyirciyle buluşacak olan “Dune: Çöl Gezegeni”,
9 Şubat’ta sinemalarda!

Gösterime girdiği ilk andan itibaren başta eleştirmenlerin ve sektörün önemli isimlerinin övgülerini alan Dune, 1 Mart’ta vizyonda olacak devam filmi öncesinde yeniden seyirciyle buluşuyor.

Frank Herbert’in 1965 yılında yazdığı “Dune” romanından uyarlanan film, hayranlarını epik maceranın başlangıcına götürüyor. Çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in (Timothée Chalamet) hikayesini anlatan ilk filme, ikinci bölümden de kısa bir sahne eklenmiş. Ayrıca oyuncu ekibinin seyirciyi selamladığı bir sahnenin de yer alacağı “Dune: Çöl Gezegeni”; 2D, 4DX ve IMAX formatlarında izlenebilecek.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği “Dune: Çöl Gezegeni”, 9 Şubat’ta yeniden vizyonda olacak.

Yönetmen: Denis Villeneuve
Oyuncular: Timothée Chalamet, Josh Brolin, Rebecca Ferguson
Tür: Aksiyon
Süre: 2 sa 35 dk
Vizyon Tarihi: 09 Şubat 2024
TME Films