En Mutlu Olduğum Yer

Ümit Ünal – Gencay Ünsalan’dan EN MUTLU OLDUĞUM YER
“En Mutlu Olduğum Yer”, iki genç insanın ahlaki bir tercih yaparak “büyümeye” karar vermeleri hakkında bir hikaye.

Sinopsis
Kemal ve Elif yaşları 25’i geçmesine rağmen hayatta ne yapacaklarına karar verememiş genç insanlardır. Yolları tesadüfen bir ofis partisinde kesişir. Ikisi de çok sarhoşken, birbirlerinden etkilenirler. Elif yıllar önce çocukluğunu geçirdiği sahil köyünde, açık denizi ilk kez görüşünü anlatır ve “hayatta en mutlu olduğu yer”in
orası olduğunu söyler. Kemal, “Hadi atlayıp oraya gidelim” der. Birbirlerini tanımadıkları halde o anın büyüsüne kapılır ve hemen yola çıkmaya karar verirler.

Arabaya atlayıp gece gece, bir şeyden kaçar gibi yola düşerler. İstanbul’dan Ege sahillerine uzanan bu yolda birbirlerine aşık olacak ve hayatlarının en büyük macerasını yaşayacaklardır.
Çünkü olaylar başlangıçtaki kadar neşeli ve mutlu gelişmez. Birincisi Kemal de, Elif de ilk anda göründükleri kadar uçuk, masum, saf gençler değildir. Derinde, geçmişlerinde su yüzüne çıkmayı bekleyen dertler, hesaplaşmalar vardır. Ikincisi de yolculuğun seyrini değiştirecek kadar mühim olanı; kullandıkları arabada hayatlarını tehlikeye atacak bir takım büyük sırlar vardır. Onlar farkında değildir ama arabada gizlenen sırrı ele geçirmek için peşlerine silahlı adamlar düşmüştür bile.
“En Mutlu Olduğum Yer”, yollarda geçen iki kişilik bir “aşk ve macera” filmi… Ama aynı zamanda bütün bir toplumun bir türlü kabuğunu yırtamaması, sürekli çocuk kalması ve büyüyememesi hakkında bir film. Filmde genç kahramanlarımız dahil herkes, sihirli bir geçmişin özlemiyle ve yüküyle yaşıyor. Herkesin bir takım güçlü izler bırakmış hatıraları var, o hatıralara tutunarak idare ediyorlar. Bir yandan gerçek soygunlar,
vurgunlar yaşanıyor, hayatlar mahvoluyor ama herkes bir tür hayal dünyasında kendini avutuyor.
“En Mutlu Olduğum Yer”, iki genç insanın ahlaki bir tercih yaparak “büyümeye” karar vermeleri hakkında bir hikaye.

EN MUTLU OLDUĞUM YER

Yönetmen Kağan Erturan’ın ilk uzun metraj filmi En Mutlu Olduğum Yer 9 Nisan 2010’da vizyona giriyor.İki genç insan arasında geçen maceralı bir aşk hikayesinin anlatıldığı filmde, Ezgi Asaroğlu ve Nihat Altınkaya başrolleri paylaşıyor.

Yapımcılığını Can Topsakal’ın, dağıtımını Warner Bros.’un üstlendiği En Mutlu Olduğum Yer filminin senaryosu Ümit Ünal ve Gencay Ünsalan’a ait.Filmde Şıvga Erez, Hakan Vardar, Turgay Tanülkü ve Erol Günaydın rol alıyor.

Resimler:

Bir yanıt yazın