Escobar: Kayıp Cennet – Escobar: Paradise Lost

ESCOBAR: KAYIP CENNET / ESCOBAR: PARADISE LOST

ÖZET: Oscar’lı oyuncu Benicio Del Toro’ya tüm dünyada fenomene dönüşen Hunger Games serisinin yıldızı Josh Hutcherson’ın eşlik ettiği ESCOBAR: KAYIP CENNET, 17 milyon dolar bütçeyle çekilen ve gerçek bir hikayeye dayanan bir film. 1993 yılında ölen Pablo Escobar’ın yasadışı imparatorluğu, onu tarihteki en zengin suçlulardan biri haline getirdi. Robin Hood benzeri karakteri ve kısa politik kariyeri, binlerce kişinin ölümünden sorumlu olmasına rağmen Escobar’a bir halk kahramanı özelliği kazandırdı.
Pablo Escobar’ın sırlarla dolu, parıltılı zirve yıllarında geçen filmde Nick (Josh Hutcherson), sörf yapmak için gittiği Kolombiya’da rüyalarının kadını Maria’yla tanışır.

Pablo Escobar (Benicio Del Toro), Maria’nın amcasıdır. Nick zamanla bu devasa ailenin bir parçası olmaya başlar. İlk bakışta her şey yolunda gözükse de, Nick kız arkadaşıyla geçirdiği her gün işin bilinmeyen yönleri olduğunu fark eder ve istemeden kendini dünyanın en büyük uyuşturucu mafyasının içinde bulur. ESCOBAR: KAYIP CENNET, izleyiciyi hafızalardan silinmeyecek, gerilimli bir yolculuğa çıkarıyor.

Yönetmen: Andrea Di Stefano
Oyuncular: Josh Hutcherson, Benicio Del Toro, Claudia Traisac, Carlos Bardem, Brady Corbet
Yapımcı: Dimitri Rassam
Görüntü Yönetmeni: Luis Sansans
Kurgu: David Brenner
Yapım Yılı: 2014
Ülke: Fransa, İspanya, Belçika, Panama
Süre: 120 dk.
Vizyon Tarihi: 26 Haziran 2015