Addams Ailesi 2 – The Addams Family 2

ADDAMS AİLESİ 2

Özet: Animasyon komedinin devam filmi Addams Ailesi 2’de herkesin favorisi olan ürkütücü aile geri dönüyor. Bu yeni filmde Morticia ile Gomez’i çocukları büyüdüğü, aile yemeklerini ektikleri ve “çığlık süresi”ni tümüyle kullandıkları için çılgına dönmüş bir halde buluruz. Aralarındaki bağı yeniden kurmak için Wednesday, Pugsley, Fester amca ve ekibi perili karavanlarına doldurup son bir sefil aile tatili için yola düşerler. Amerika’nın diğer ucuna doğru çıktıkları macera, onları kendi ortamlarından çıkarır ve ikonik kuzenleri It ve acayip yeni karakterlerle komik çatışmalara sokar. Yanlış giden ne olabilir ki?

Yönetmen: Conrad Vernon, Greg Tiernan
Film dizisi: The Addams Family
Senaryo: Benji Samit, Dan Hernandez, Ben Queen, Susanna Fogel
Yapımcılar: Conrad Vernon, Danielle Sterling, Alison O’Brien, Gail Berman
Süre: 93 Dakika
Tür: Animasyon
Yönetmen: Conrad Vernon, Greg Tiernan
Vizyon Tarihi: 12 Ekim 2021

“Addams Ailesi 2 – The Addams Family 2” yazısını okumaya devam et

Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler – Red Shoes and The Seven Dwarfs

Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler

Özet: Efsanevi masal, daha önce hiç görmediğiniz yepyeni bir versiyonla karşınızda. Pamuk Prenses, babasını üvey annesi olan kötü kalpli cadı kraliçenin elinden kurtarmak için çabalarken bulduğu bir çift kırmızı pabuç sayesinde büyüleyici bir güzelliğe bürünür. Bu esnada Masallar Diyarı’nın bir başka yerinde 7 yakışıklı prens, cüceye dönüşmüştür ve büyüyü bozmanın yolunu aramaktadır. Bir dizi tesadüf sonucu Pamuk Prenses’in yolu yedi kahraman cüceyle kesişir. Birlikte sevgi, dostluk ve gerçek güzelliğin anlamını keşfedecekleri macera ve tehlike dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Yönetmen: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm
Senaryo: WoongSub Ahn., Sung-ho Hong
Süre: 92 dk
Tür: Animasyon, Üç boyutlu
Vizyon Tarihi: 12 Kasım 2021

“Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler – Red Shoes and The Seven Dwarfs” yazısını okumaya devam et

Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler – Red Shoes and The Seven Dwarfs

KIRMIZI PABUÇLAR VE YEDİ CÜCELER / RED SHOES AND THE SEVEN DWARFS

ÖZET: Efsanevi masal, daha önce hiç görmediğiniz yepyeni bir versiyonla karşınızda. Pamuk Prenses, babasını üvey annesi olan kötü kalpli cadı kraliçenin elinden kurtarmak için çabalarken bulduğu bir çift kırmızı pabuç sayesinde büyüleyici bir güzelliğe bürünür. Bu esnada Masallar Diyarı’nın bir başka yerinde 7 yakışıklı prens, cüceye dönüşmüştür ve büyüyü bozmanın yolunu aramaktadır. Bir dizi tesadüf sonucu Pamuk Prenses’in yolu yedi kahraman cüceyle kesişir. Birlikte sevgi, dostluk ve gerçek güzelliğin anlamını keşfedecekleri macera ve tehlike dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Yönetmen: Sung-ho Hong
Yapımcı: Sujin Hwang, HyungSoon Kim
Senaryo: WoongSub Ahn
Görüntü Yönetmeni: ChiYeol Jung, SeoKi Lee
Kurgu: Jessica Rojas Ambinder, Young Sik Uhm, Stan Webb
Müzik: Geoff Zanelli
Yapım Yılı: 2019
Ülke: Güney Kore

“Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler – Red Shoes and The Seven Dwarfs” yazısını okumaya devam et

Addams Ailesi – The Addams Family

ÖZET: Eğlenmeye hazır olun! Cadılar Bayramı’nın ilk ailesi olan Addams Ailesi, bu ürkütücü ve çılgın aile hakkındaki ilk animasyon komedi filmiyle beyaz perdeye geri dönüyor. Komik, acayip ve tümüyle ikonik Addams Ailesi, iyi bir komşu olmayı yeniden tanımlıyor.

Uzun zamandır beklenen, tuhaf, acayip, gizemli ve korkunç Addams Ailesi, Cadılar Bayramı’nda daha önce hiç görmediğiniz bir şekilde beyaz perdeye geri geliyor.

İkonik aileyi konu alan ilk anime filmde neden mahalledeki en eksantrik aile olduklarını bize hatırlatmak üzere Gomez, Morticia, Pugsley, Wednesday, Festeamca ve Büyükanne oyuncu kadrosuna katılıyor.

Sadece bu durumda New Jersey’de sislerle kaplı bir tepedeki yıkık dökük bir malikanedeki (yaratıcı Charles Addams’ın mülküne selam) en eksantrik aileler. Yıllardır kendilerine özgü Addams tarzında mutlu bir şekilde yaşarlarken Gomez ve Morticia, Pugley’in Addams Ailesinin bir erkeği olmaya hazır olduğunu kanıtlayan bir geçiş töreni olan “Kılıç Mazurka” törenine katılmak üzere akrabalarının gelmesini beklemektedir.

“Addams Ailesi – The Addams Family” yazısını okumaya devam et

GRETA

GRETA

Tatlı, naif, genç bir kadın olan Frances, metroda bulduğu çantayı gerçek sahibine
götürmek için bir dakika bile düşünmez. Çantanın sahibi ise Greta’dır; klasik müzik aşığı ve acı dolu bir yalnızlık taşıyan, egzantrik, Fransız bir piyano öğretmeni. Yakın bir zamanda annesini kaybetmiş olan Frances, dul Greta’ya kısa bir sürede yakınlaşır ve ikisi hızlı bir şekilde arkadaş olurlar.

Oscar® ödüllü yönetmen Neil Jordan’in bu gerilim filmi, Greta’nin başlangıçtaki annelik cazibesinin yok olmaya başlaması ve Frances’in, Greta’nin hayatının hiç de söylediği gibi olmadığını fark etmesiyle birlikte giderek daha rahatsız edici bir hal alır.

Moretz ve Huppert, Maika Monroe, Colm Feore, Stephen Rea’ya eşlik ediyor. Neil Jordan, Ray Wright ile birlikte senaryosunu yazdığı filmin yönetmenliğini de üstleniyor.
Yapımcılar; Sidney Kimmel, John Penotti, James Flynn, Lawrence Bender, Karen Richards iken, filmin distribütörlüğü ise Universal Pictures gerçekleştiriyor.

“GRETA” yazısını okumaya devam et