Bay Link: Kayıp Efsane – Missing Link

Bay Link: Kayıp Efsane
(Missing Link)

Oscar adaylığı sahibi Chris Butler’ın yönetmenliğini ve senaryosunu üstlendiği animasyon macera filminin orijinal seslendirme kadrosunda Hugh Jackman, Zoe Saldana, Zach Galifianakis başta olmak üzere Stephen Fry, Emma Thompson, Timothy Olyphant gibi isimler yer alıyor.

2020 Golden Globe’da “En İyi Animasyon” ödülünü alan Bay Link, yine aynı dalda Oscar adayı oldu.

1- 2,5 metre boyunda, 286 kiloluk vücudu tüylerle kaplı sevimli bir efsane olan Bay Link’le tanışmaya hazır olun. Kendisine insanların da eşlik edeceği muhteşem bir serüvene çıkmaya karar verir. Kuzeybatı Pasifik’ten Shangri-La vadisinde olduğu söylenen, uzun süredir kayıp olan akrabalarını bulmak için yolculuğa çıkar. Bu yolculukta dünyanın en önemli mitolojik varlıklar dedektifi Sir Lionel Frost ile işbirliği yapar. Ayrıca bölgenin bilinen tek haritasına sahip olan Adelina da onlara eşlik edecektir.

“Bay Link: Kayıp Efsane – Missing Link” yazısını okumaya devam et

ParaNormaN

PARANORMAN 3D

Özet: Zombiler küçük bir kasabayı kuşatırsa kim yardıma çağrılabilir? Ölülerle konuşabilen, yanlış anlaşılmış küçük bir kasabalı olan Norman’dan (seslendiren: Kodi Smit-McPhee) başka seçenek yoktur. Kasabasını yüzyıllardır süren bir lanetten kurtarmak için Norman’ın zombilerin yanı sıra hayaletler, cadılar ve en kötüsü de moronlaşmış yetişkinlerle mücadele etmesi gerekecektir.Hayaletlerle konuşabilen bu küçük çocuk, paranormal güçlerinin başka dünyalardaki sınırları zorlaması ihtimaliyle karşılaşabilir. LAIKA’nın Oscar Ödülleri’ne aday gösterilmiş çok konuşulan animasyon filmi Koralin ve Gizli Dünya‘dan sonraki çalışması olan ParaNorman, stop-motion tekniğiyle üç boyutlu çekilmiş ikinci animasyon filmi olma özelliğini taşıyor.

Sam Fell ve Chris Butler ParaNorman’ın yönetmenliğini üstlenirken orijinal senaryo Chris Butler’a ait.

Seslendirme kadrosunda Oscar adayı Casey Affleck (Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı), Tucker Albrizzi (İyi Şanslar Charlie), Tempestt Bledsoe (The Cosby Show), Alex Borstein (Family Guy), Jodelle Ferland (Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma), Jeff Garlin (Oyuncak Hikayesi 3), John Goodman (Sevimli Canavarlar), Bernard Hill (Titanik), Oscar adayı Anna Kendrick (Aklı Havada), Leslie Mann (Rio), Christopher Mintz-Plasse (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?) ile Tony ve Emmy ödüllü Elaine Stritch (30 Rock) bulunuyor. “ParaNormaN” yazısını okumaya devam et