Bay Link: Kayıp Efsane – Missing Link

Bay Link: Kayıp Efsane
(Missing Link)

Oscar adaylığı sahibi Chris Butler’ın yönetmenliğini ve senaryosunu üstlendiği animasyon macera filminin orijinal seslendirme kadrosunda Hugh Jackman, Zoe Saldana, Zach Galifianakis başta olmak üzere Stephen Fry, Emma Thompson, Timothy Olyphant gibi isimler yer alıyor.

2020 Golden Globe’da “En İyi Animasyon” ödülünü alan Bay Link, yine aynı dalda Oscar adayı oldu.

1- 2,5 metre boyunda, 286 kiloluk vücudu tüylerle kaplı sevimli bir efsane olan Bay Link’le tanışmaya hazır olun. Kendisine insanların da eşlik edeceği muhteşem bir serüvene çıkmaya karar verir. Kuzeybatı Pasifik’ten Shangri-La vadisinde olduğu söylenen, uzun süredir kayıp olan akrabalarını bulmak için yolculuğa çıkar. Bu yolculukta dünyanın en önemli mitolojik varlıklar dedektifi Sir Lionel Frost ile işbirliği yapar. Ayrıca bölgenin bilinen tek haritasına sahip olan Adelina da onlara eşlik edecektir.

2- Kendini dünyanın en önde gelen canavar ve mit araştırmacısı olarak gören kâşif, Sir Lionel Frost, kendini ve efsanevi canavarların varlığını yüksek sosyeteye ispatlamak için Amerika’da, Pasifik Kuzeybatı Kıyısı’nda bir seyahata çıkar ve orada insanlığın ilkel atalarından biri olan Mr. Link ile karşılaşır. Birlikte yeni bir maceraya atıldıkları Mr. Link, uzun zamandır haber alamadığı yakınlarını aramaktadır.

Yönetmen: Chris Butler
Seslendirenler: Hugh Jackman, Zach Galifianakis, Zoe Saldana, Emma Thompson, Stephen Fry
Senaryo: Chris Butler
Türü: Macera, Komedi, Animasyon
Süre: 93 dakika
Yapım Yılı: 2019
Ülke: ABD, Kanada
Gösterim Tarihi: 23 Ekim 2020
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım
İthalat: BG Film