Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

FOX SEARCHLIGHT PICTURES ve FILM 4
Sunar

A BLUEPRINT PICTURES Yapımı

A MARTIN MCDONAGH Filmi

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI, Akademi Ödülü sahibi Martin McDonagh’ın (IN BRUGES) karanlık komedi drama filmidir. Mildred Hayes (Akademi Ödülüllü Frances McDormand),kızının cinayetinin sorumlusu bulunamadan geçen aylardan sonar cesur bir hareketle, tartışmalı bir mesajla kasabanın saygı değer polis şefi William Willoughby’ye (AkademiÖdülüadayı Woody Harrelson) giden üç işareti devreye sokar. Şiddete eğilimi olan, yardımcısı Dixon (Sam Rockwell) olaya karıştığında, Mildred ve Ebbing’in kolluk kuvvetleri arasındaki savaş daha da şiddetlenir.

Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Abbie Cornish, Lucas Hedges, Zeljki Ivanek, Caleb Landry Jones, Clarke Peters, Samara Weaving, John Hawkes ve Peter Dinklage’in rol aldığı, Martin McDonagh’ın yazıp yönettiği, Blueprint Pictures’ın yapımı olan Fox Searchlight Pictures, Martin McDonagh filmini sunar. Yapımcılar Graham Broadbent, Pete Czerninve Martin McDonagh, baş yönetmen Bergen Swanson, Diarmuid McKeown, Rose Garnett, David Kosse, Daniel Battsek ve yardımcı yapımcı Ben Knight’la birlikte. “Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” yazısını okumaya devam et

Kayıp Umutlar – Promised Land

Kayıp Umutlar

Başrollerinde Matt Damon, John Krasinski ve Frances McDormandgibi isimlerin olduğu “PROMISED LAND – KAYIP UMUTLAR” 28 Haziran’da vizyona giriyor.

Good Will Hunting ile unutulmayacak bir başarı kazanan Matt Damon – Gus Van Sant ikilisi, bir kez daha etkileyici bir hikaye anlatmak için karşımızda… Ülkenin en büyük enerji şirketlerinden birinin satış uzmanı Steve Butler (Matt Damon), iş arkadaşı Sue (Oscar’lı aktris Frances McDormand) ile topraklarının altındaki doğalgaz potansiyeli nedeniyle kasaba sakinlerinin sahip olduğu arazileri satın almak için kırsal bir kasabaya gönderilir. Kasaba son yıllarda maddi açıdan büyük sıkıntılardan geçmiştir ve teklifi zahmetsizce kabul edecekleri düşünülmektedir. Ama kolay gibi görünen bu projede işler sarpa sarar. Bölgede saygı duyulan bir öğretmenin yaptığı uyarılar ve insanların yıllardır yaşadıkları evleri para karşılığında satmaya karşı duydukları ikilemler durumu iyice çıkmaza iter. Daha önce yüzlerce insanı ikna etmiş Steve’in işi de zorlaşır. “Kayıp Umutlar – Promised Land” yazısını okumaya devam et

Transformers: Ay’ın Karanlık Yüzü – Transformers: Dark of the Moon

TRANSFORMERS: AY’IN KARANLIK YÜZÜ

Transformers’ın yıldızı, popüler serinin üçüncü filminin, bugüne kadar çekilenler arasında en görkemlisi olduğunu belirtti.

LaBeouf’a göre Michael Bay’in yönettiği Ay’ın Karanlık Yüzü, üçlemeyi çılgın aksiyon sahneleriyle, en yeni 3 boyut teknolojisiyle tamamlayacak. Tekrar Sam Witwicky rolüyle karşımıza çıkacak olan LaBeouf’a bu sefer yıldız oyuncuların yanısıra yeni bir isim eşlik ediyor, Victoria’s Secret mankeni Rosie Huntington-Whiteley.

“Filmin son 30 dakikası bugüne kadar Michael Bay’in kariyerinde çektiği en çılgınca aksiyon sahnelerini barındırıyor, bunu o da onaylıyor. İnanılmaz bir şey.” diyor LaBeouf.

“Bir düşünün, Transformers üçlemesi yapacaksanız, bu üçlemenin son 30 dakikasının bugüne kadar izlenen en çılgın aksiyon sahnelerini barındırması gerektiğini bilirsiniz. O şekilde olmalı ve o şekilde zaten. Gerçekten çok cesur ve inanılmaz.”

LaBeouf’un dediğine göre Michael Bay, James Cameron’ın filmi Avatar için geliştirilen 3 boyut teknolojisini yeni ufuklara taşıdı. “Bu tür bir film yaz eğlencesinin nasıl olması gerektiğini tanımlıyor. Yazın gişe rekorları kıracak bir filmin yapması gerektiği gibi, eğlenceli bir film deneyimi sunuyor.” “Transformers: Ay’ın Karanlık Yüzü – Transformers: Dark of the Moon” yazısını okumaya devam et

Aramızda Casus Var / Burn After Reading

Alkolik olduğu gerekçesiyle CIA’deki işinden kovulan emekli ajan Ozzie Cox, intikam almak için bildiği gizli bilgileri bir cd.ye kaydeder. Cox’un boşanmanın eşiğinde olduğu eşi Katie, cd.yi çalar ve gittiği spor salonunda unutur. Salonda çalıştırıcı olan Chad ve aynı yerde yönetici olarak çalışan Linda, Chad’in tesadüfen bulduğu cd ile Cox’a şantaj yapmaya başlarlar. İşin içine bir de Katie’nin birlikte olduğu federal ajan Harry girince olaylar daha karmaşık bir hâl alır.
Gösterim Tarihi: 28 Kasım 2008
Dağıtım: Tiglon Film
Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen
Oyuncular: George Clooney, Frances McDormand, Brad Pitt, John Malkovich.
Yapım: ABD, 2008 “Aramızda Casus Var / Burn After Reading” yazısını okumaya devam et