Dayı: Bir Adamın Hikayesi

Dayı: Bir Adamın Hikayesi

Özet : Cesareti , merhameti ve adalet duygusu daha küçük yaştayken içine yerleşmiş olan kahramanımızın, köyde ki haylazlıklarından bıkmış olan ailesi onu çalışması için İstanbul’da kahvehanecilik yapan köylüleri Seyfi’ nin yanına gönderirler. Bu geliş ile kahramanımızın, olaylar silsilesiyle kabadayılar alemine girişi ve dillere destan olacak zirveye yükseliş hikayesi başlayacaktır.

Yönetmen: Uğur Bayraktar
Oyuncular: Gizem Karaca Ekmekçi, Turgut Tunçalp, Ufuk Bayraktar, Ahmet Varlı, Beste Bereket
Senaryo: Uğur Bayraktar, Serkan Öztürk,
Vizyon Tarihi: 10 Aralık 2021
Süre: 125 Dakika
Tür: Dram
Görüntü Yönetmeni: Türksoy Gölebeyi, Hatip Karabudak
Müzik: Yıldıray Gürgen
Yapımcı: Ubay Film Yapım & Zyef Film Yapım
Dağıtımcı: CGV Mars Dağıtım

“Dayı: Bir Adamın Hikayesi” yazısını okumaya devam et

Elli Kelimelik Mektuplar

“ELLİ KELİMELİK MEKTUPLAR” 10 EYLÜL’DE SİNEMALARDA

Emir Khalilzadeh’in yönetmenliğini yaptığı başrollerini Gizem Karaca, İlker Kızmaz, Tekin Temel, Derya Alabora ve İlhan Şeşen’in paylaştığı “Elli Kelimelik Mektuplar” filmi 10 Eylül’de vizyona giriyor.
Yapımcılığı İstanbul Medya Akademisi ve Medya Fikir Kulübü tarafından yapılan Elli Kelimelik Mektuplar filmi; Adnan Menderes döneminde Ulaştırma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Bayındırlık Bakanlığı görevlerinde bulunan Tevfik İleri’nin 27 Mayıs darbesiyle Yassıada’ya sürgün edilişini ve ailesinin başından geçen olayları anlatıyor.

“Elli Kelimelik Mektuplar” yazısını okumaya devam et

Bizim Semtin Çocukları

Yapım ZER FİLM MEDYA A.Ş Yapımcılıgını Ozan CEYLAN ın yaptığı, Yönetmenliğini Hakan GÜRTOPUN üstlendiği, senaryosu Feridun HOCALAR’a ait olan filmimizin başrollerini Ümit KANTARCILAR-Gizem KARACA-Erdi ÜNVER ,Gözde AYAR ‘ın yaptıgı , usta sanatçılar Suzan AKSOY- Kemal KURUÇAY- Ömer BAŞDOGAN , Serdal GENÇ ,Hüseyin ELMALIPINAR ,Neslihan ACAR ,Hakan BİLGİN’in paylaştığı “BİZİM SEMTİN ÇOCUKLARI” sinema filmi 2 Ekim de sinema severlerin beğenisine sunulacaktır.

Sinopsis: Yusuf ve Samet birlikte büyümüş, kardeşten öte iki arkadaştır. Her ikisi de ünlü bir gece kulübünde çalışmaktadır. Yusuf kulübün valesi, Samet ise kapıda koruma görevlisidir. İki bıçkın delikanlıdan Yusuf, mahallenin en güzel kızlarından Gizem ile Samet ise güzellikten pek nasibini alamamış Dicle ile sevgilidir. Gençler ilişkilerine evlilik gözü ile bakmaktadır…

“Bizim Semtin Çocukları” yazısını okumaya devam et

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman

VATANI VE İDEALLERİ UĞRUNA SAVAŞAN
CESUR VECİHİ

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman

Kurtuluş Savaşı’nın ilk ve son uçuşunu gerçekleştiren, tarihimizin en önemli kahramanlarından Vecihi Hürkuş’un maceralarla dolu hayatı ilk kez beyaz perdeye aktarılıyor.

I. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’nda vatanı uğruna hayatını sayısız kez tehlikeye atan Vecihi Hürkuş, bitmek bilmeyen uçma sevdası sayesinde tarihimize adını altın harflerle yazdırmış olsa da hak ettiği değeri görememiştir. Türk sinemasında sayısı son derece az olan, bize kendi tarihimizi anlatan bu türde milli filmler aracılığıyla, geçmişimizi benzersiz kahramanlarını gün ışığına tekrar çıkarmak, hatırlanmalarını sağlamak ve yeni nesillere aktarmak için yola çıkan Eğrikapı Prodüksiyon, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman filmiyle çok önemli bir misyon üstleniyor. “Hürkuş: Göklerdeki Kahraman” yazısını okumaya devam et

Seni Seviyorum Adamım

Seni Seviyorum Adamım

Konu: Ünlü bir müzik yapımcısı iken, önce işi sonra aşkı tepetaklak olan Berk Ataman (Barış Kılıç), kendine yeni bir hayat kurar. İstanbul’u terkedip Kıbrıs’ta deniz ve güneş ile buluştuğu sakin, sessiz bir yaşama başlar. 13 yıl boyunca da teknesinde ve yalnızlığı ile başbaşa kaldığı evinde aradığı huzuru bulur. Hayatı 2001 yılındaki krizden sonra şimdi de başka bir kriz ile değişecektir.   Deli dolu, her anı bir macera gibi yaşayan Ezel (Gizem Karaca) tekneden eve, evden Kıbrıs sokaklarına, en son da İstanbul’a uzanan bir mecaraya sürükleyecektir Berk’i.  Berk’in sakin, sessiz hayatına Ezel ile birlikte “aşk” düşer. Gören duyan herkesin bir masal gibi dinleyeceği bir aşk. Seyredenlerin boğazını düğümleyecek bir “aşk”. Seni Seviyorum Adamım, gözyaşları ile izleyeceğiniz bir aşk hikayesi… “Seni Seviyorum Adamım” yazısını okumaya devam et