Bizim Semtin Çocukları

Yapım ZER FİLM MEDYA A.Ş Yapımcılıgını Ozan CEYLAN ın yaptığı, Yönetmenliğini Hakan GÜRTOPUN üstlendiği, senaryosu Feridun HOCALAR’a ait olan filmimizin başrollerini Ümit KANTARCILAR-Gizem KARACA-Erdi ÜNVER ,Gözde AYAR ‘ın yaptıgı , usta sanatçılar Suzan AKSOY- Kemal KURUÇAY- Ömer BAŞDOGAN , Serdal GENÇ ,Hüseyin ELMALIPINAR ,Neslihan ACAR ,Hakan BİLGİN’in paylaştığı “BİZİM SEMTİN ÇOCUKLARI” sinema filmi 2 Ekim de sinema severlerin beğenisine sunulacaktır.

Sinopsis: Yusuf ve Samet birlikte büyümüş, kardeşten öte iki arkadaştır. Her ikisi de ünlü bir gece kulübünde çalışmaktadır. Yusuf kulübün valesi, Samet ise kapıda koruma görevlisidir. İki bıçkın delikanlıdan Yusuf, mahallenin en güzel kızlarından Gizem ile Samet ise güzellikten pek nasibini alamamış Dicle ile sevgilidir. Gençler ilişkilerine evlilik gözü ile bakmaktadır…

Hikâyemiz mahallenin kabadayı bozuntusu Hırsız Cevat’ın bu gençleri tuzağa düşürmek için yaptığı kaba kuvvetle başlar. Cevat’ın amacı valelik yapan Yusuf’a lüks arabaları çaldırmaktır. Ancak Yusuf böyle bir şeye asla yanaşmaz. Bu nedenle Cevat’ın adamları kahvede olay çıkartır ve Samet yaralanır. Hastanede beyin tomografisinin başkasınınkiyle karışması sonucu kankasının ömrünün sonuna gelme ihtimaliyle yıkılan Yusuf, bundan böyle can dostunu son günlerinde mutlu edebilmek için elinden geleni yapacaktır. Cevat’ın kulübe lüks arabasıyla gelmesiyle Yusuf’un kafasında planlar oluşur.

Cevat’ın arabasını kaçıran Yusuf, Samet’i alır, Samet’in çılgın halası Nebahat’ın onlara katılması ve arabanın arka koltuğunda içi para dolu çanta bulmasıyla kimi zaman kahkahalarla, kimi zaman da hüzünle izleyeceğiniz maceralı bir yolculuk başlar.