Kocan Kadar Konuş: Diriliş

Kocan Kadar Konuş: Diriliş

Konu: Geleneksel Türk kızı kalıplarına ve nesiller boyu devam eden “ne derler korkusuna” meydan okuyan Efsun, hayatının aşkı Sinan’a evlenme teklif eder ve düğün süreci başlar. Ancak, her genç kızın kabusu, aileler Efsun ve Sinan’ın hikâyesine de gölge eder. Kendi doğruları ve değer yargılarıyla yüz yılların evlilik adetlerine ve geleneklerine meydan okuyan Efsun ve Sinan’ın cesaretinin komediyle buluştuğu hikâyesi. “Kocan Kadar Konuş: Diriliş” yazısını okumaya devam et

Unutursam Fısılda

Yapımını TAFF Pictures’ın üstlendiği, Çağan Irmak’ın merakla beklenen yeni filmi Unutursam Fısılda, 29 Ekim’de vizyonda.

Babam ve Oğlum,Issız Adam, Dedemin İnsanları, ve “Tamam Mıyız?” gibi pek çok başarılı yapıma imza atan Çağan Irmak’ın yeni filmi “Unutusam Fısılda”, 70’li yıllardan günümüze uzanan müzik, aşk ve umut dolu bir hikayeyi anlatıyor.

DEV KADROSUYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Çekimleri Birgi ve İstanbul’da gerçekleşen “Unutursam Fısılda”, birbirinden başarılı oyuncu yer aldığı kadrosuyla da adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Kerem Bürsin’in yanı sıra Işıl Yücesoy ve Hümeyra gibi usta sanatçıların rol aldığı “Unutursam Fısılda”da, Gözde Çığacı, Gürkan Uygun, Gümeç Alpay, Meriç Aral, Reha Özcan, Lale Başar, Hülya Gülşen, Bülent Düzgünoğlu, Jale Aylanç, Evren Duyal ve Köksal Engür de rol alıyor.

AYPERİ SAHNELERİ İÇİN 30 FARKLI DEKOR
Unutursam Fısılda, Çağan Irmak’ın bugüne kadar yapılan en yüksek prodüksiyonlu işi olma özelliğini de taşıyor. İstanbul ve Birgi’de 50’yi aşkın mekanda çekilen “Unutursam Fısılda” filmi, 70’lerden günümüz, günümüzden 70’lere yaptığı geçişlerle izleyiciye muhteşem bir seyir sunacak.
Film için hazırlanan ve Ayperi’nin sahne performanslarını anlatan sahneler için 30 farklı dekor kurulurken, filmde yer alacak olan 3 dakikalık özel sekans için ise 20 farklı kostümle özel klipler hazırlandı.
Ayperi, Tarık ve Erhan’ın şöhret yolculuğunun ana duraklarından olan Unkapanı Plakçılar Çarşısı, en şaşaalı dönemi olan 1970’lere geri döndü. Derin ve titiz bir çalışmayla dönemin dükkanları, afişleri, kıyafetleri ile adeta eski günlerine dönen Unkapanı Plakçılar Çarşısı, bu haliyle sinema seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

       Kenan Doğulu besteledi, Farah söyledi

Ünlü müzisyen Kenan Doğulu, “Unutursam Fısılda” filmi için senaryodan yola çıkarak yeni 10 özel şarkı hazırladı. İlk kez bu film için hazırlanan besteler, 70’lerin ruhunu taşıyor. Kenan Doğulu’nun bestelediği şarkılardan 6’sını Ayperi karakterini canlandıran başarılı oyuncu Farah Zeynep Abdullah seslendirdi.

Büyük aşk, büyük hayaller

Küçük bir kasabada kaderin bir araya getirdiği iki genç… Ayperi ve Tarık. Ayperi’nin en derininde kurduğu hayallerin tam kalbine, İstanbul’a giden yolda büyük bir aşk ve müzik tutkusu onları yalnız bırakmıyor.

Büyülü sahneler, duvarlardaki posterler ve çekmecelerde gizli dergiler arasına sıkışmış,  kalbinin en derininde saklanan bir müzik aşkı, Tarık’la birlikte karşısına dikiliyor Ayperi’nin. Aslında tam da karşısında duran ama herkesten saklı hayaller, Tarık’ın besteleri ve Erhan’ın desteğiyle zirveye giden bir yolculuğa dönüşüyor.

Görkemli sahneler, büyük orkestralar, alkışlayan kalabalıklar, müzik dergilerinin kapakları, kazanılan altın plak, her şey artık Ayperi’dir…

Ayperi, Tarık ve Erhan’ın şöhret dolu hayatları, gün geçtikçe hayallerinden uzaklaşmaktadır. Ayperi, günün birinde kendini bir bavulla ayrıldığı kasabasına yine bir bavulla dönerken bulacaktır. Ayperi’nin dönüşü, ablası Hanife ve aslında hayatla olan hesaplaşmasını başlatacaktır.

Birbirlerine aşık olan iki gencin, her şeyi geride bırakarak, müziğin, aşkın ve hayallerinin peşinde verdikleri mücadeleyi konu alan film, 29 Ekim’de izleyicisiyle buluşuyor.

YAPIMCI / PRODUCER: TAFF PICTURES
SENARİST & YÖNETMEN / WRITTEN & DIRECTED BY: ÇAĞAN IRMAK
UYGULAYICI YAPIMCI / EXECUTIVE PRODUCER: BAŞAK ABACIGİL SÖZERİ
MÜZİK VE ŞARKILAR / COMPOSER & SONGS: KENAN DOĞULU
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ / DIRECTOR OF PHOTORGAPHY: GÖKHAN TİRYAKİ
YAPIM KOORDİNATÖRÜ / PRODUCTION MANAGER: ENGİN ACUNER
KURGU    / EDITING BY: EMRULLAH HEKİM
FİNAL MİX / FINAL MIX BY: BURAK TOPALAKÇI / ZOUND İSTANBUL

OYUNCULAR / MAIN CAST
HÜMEYRA
IŞIL YÜCESOY
FARAH ZEYNEP ABDULLAH
MEHMET GÜNSÜR
KEREM BÜRSİN
GÖZDE CIĞACI

Dedemin İnsanları

DEDEMİN İNSANLARI

Konu:
Ozan, Ege’de küçük bir sahil kasabasında yaşayan 10 yaşında bir çocuktur. Girit göçmeni dedesi Mehmet Bey nedeniyle arkadaşları onunla “gavur” diye alay etmektedir. Yalnız kalmaktan korkan Ozan, başta dedesi olmak üzere ailesine kızar. “Biz Türk’üz” diyerek onlara kafa tutar.
Ozan’ın dedesi Mehmet Bey, kasaba eşrafından saygın bir adamdır. Kasaba halkına kol kanat gerer, sorunlarıyla ilgilenip onlara yardım eder. Hoşgörüsüyle bilinen Mehmet Bey, torununun bu durumundan dolayı üzülmekte ve endişe duymaktadır. Mehmet Bey, daha yedi yaşındayken, ailesi zorla topraklarından kopartılmış, mübadeleyle Girit’ten göçmüşlerdir. Mehmet Bey’in en büyük arzusu, ölmeden evvel doğduğu toprakları görebilmektir. Bu özlemle sık sık içinde mektuplar olan şişeleri Ege’nin mavi sularına bırakmaktadır. “Dedemin İnsanları” yazısını okumaya devam et

Prenses Lissi ve Kar Adami Yeti / Lissi – The Wild Emperor

BAVARIA FİLM SUNAR
Micheal Bully Herbig 19uncu yüzyılın masalları andıran Avusturya İmparatoru Franz Joseph ile Bavyeralı bir genç kız olan Prenses Sissi’nin evliliğini katılarak güleceğiniz muhteşem bir animasyon komedi filmi haline getirdi…
Lissi ve İmparator Franz muhteşem dünyalarında muhteşem bir hayat yaşamaktadırlar… Birbirlerini deliler gibi seven çiftin mutlulukları dillere destandır…Taa ki çikolata toplarıyla golf oynayan, birlikte ava çıkan masmavi bir gökyüzüne sahip o muhteşem dünyaları güzeller güzeli prenses Lissi kaçırıldığında gri bulutlarla kaplanana kadar.  Kim mi  kaçırır Lissi’yi?…

KAR ADAMI YETİ…. Çirkin .. Şişko… Kıllı… Ukala… Küçük hayvanların başbelası … Şeytanla girdiği pazarlık sonucu kendi hayatını kurtarmak için bulduğu en güzel kadını şeytana götürmek zorundadır… Fakat korkusuz kral Franz güzel prensesini Yeti’ye asla yar etmeye niyetli değildir…

Muhteşem renkleri, orkestral müzikleri ve Türkçe seslendirmesiyle harika ve soluk soluğa izlenecek animasyon filmi hem küçükler hem de büyükler zevkle izleyecekler. “Prenses Lissi ve Kar Adami Yeti / Lissi – The Wild Emperor” yazısını okumaya devam et

Güneşin Oğlu

Haluk Bilginer ve Özgü Namal, “Polis”ten sonra yine Onur Ünlü’nün yönettiği “Güneşin Oğlu” adlı komedi filminde bir araya geldi. Haluk Bilginer ve Özgü Namal’ın yanı sıra Bülent Emin Yarar, Hümeyra, Köksal Engür, Ahmet Kural, Tansu Biçer, Görkem Yeltan, Burçin Yıldırım gibi tanınmış oyuncular rol alıyor. Film, Güneş’in oğlu olduğunu öğrenen ve ruhu çevresindeki insanların bedenlerine girip girip çıkan Fikri Bey’in komik hikayesini anlatıyor.
07 Kasım 2008’de vizyona girecek “Güneşin Oğlu”  filminin senaryosunu da imza atan Onur Ünlü, filmini fantastik mavra olarak tanımlıyor.
Konusu: Bütün hayatını bir mucize bekleyerek geçiren Fikri Şemsigil, sonunda bu mucizeyi yaşar ve ‘Güneşin Oğlu’ olduğunu öğrenir. Fakat yaşadığı mucize, düşündüğünün aksine Fikri Bey’in hayatını alt üst eder. Fikri Bey’in ruhu artık, çevresindeki insanların bedenlerine girip çıkmaktadır. Ve sonunda Fikri Bey, bu kez, yıllarca beklediği mucizeden kurtulmak için, gerçeklerin peşine düşmek zorunda olduğunu anlar. Olaylar çığırından çıkmıştır. Peki, karşı apartmandaki komşusu dünyalar güzeli kız ne olacaktır? “Güneşin Oğlu” yazısını okumaya devam et