Güneşin Oğlu

Haluk Bilginer ve Özgü Namal, “Polis”ten sonra yine Onur Ünlü’nün yönettiği “Güneşin Oğlu” adlı komedi filminde bir araya geldi. Haluk Bilginer ve Özgü Namal’ın yanı sıra Bülent Emin Yarar, Hümeyra, Köksal Engür, Ahmet Kural, Tansu Biçer, Görkem Yeltan, Burçin Yıldırım gibi tanınmış oyuncular rol alıyor. Film, Güneş’in oğlu olduğunu öğrenen ve ruhu çevresindeki insanların bedenlerine girip girip çıkan Fikri Bey’in komik hikayesini anlatıyor.
07 Kasım 2008’de vizyona girecek “Güneşin Oğlu”  filminin senaryosunu da imza atan Onur Ünlü, filmini fantastik mavra olarak tanımlıyor.
Konusu: Bütün hayatını bir mucize bekleyerek geçiren Fikri Şemsigil, sonunda bu mucizeyi yaşar ve ‘Güneşin Oğlu’ olduğunu öğrenir. Fakat yaşadığı mucize, düşündüğünün aksine Fikri Bey’in hayatını alt üst eder. Fikri Bey’in ruhu artık, çevresindeki insanların bedenlerine girip çıkmaktadır. Ve sonunda Fikri Bey, bu kez, yıllarca beklediği mucizeden kurtulmak için, gerçeklerin peşine düşmek zorunda olduğunu anlar. Olaylar çığırından çıkmıştır. Peki, karşı apartmandaki komşusu dünyalar güzeli kız ne olacaktır?

KÜNYE

Yapım: Eflatun Film
Ortak Yapımcı: Mucizeler Evi
Senaryo-Yönetmen: Onur Ünlü
Görüntü Yönetmeni: Aras Demiray
Uygulayıcı Yapımcı: Orçun Okşar
Yardımcı Yönetmen: Özlem Yılmaz
Sanat Yönetmeni: Çağlar Narler
Özel Makyaj: Sahra Çelik

Oyuncular:

Haluk Bilginer: Alper Canan
Özgü Namal: Şule
Köksal Engür: Fikri Şemsigil
Bülent Emin Yarar: Kurban Murat
Hümeyra: Saadet Şemsigil
Tansu Biçer: Burak
Ahmet Kural: Ahmet
Görkem Yeltan: Cahide Canan
Burçin Yıldırım: Oya
Serkan Keskin: Serkan
Levent Öktem: Nevzat Trabzon
Gamze Demirbilek: Hafize
Özkan Meşe: Necati Bey
Ferit Kaya: Orkun
Sinan Urundaş: Garson

www.gunesinoglu.com

Bir yanıt yazın