Bulutların Üstünde

Bulutların Üstünde

Konu: Bir gazetede muhabir olarak çalışan Gökhan (Cemal Hünal) gazetesine iyi bir haber yapmak için İstanbul’dan Güneybatı Anadolu’ya doğru yola çıkar. Issız bir yerde arabası ve telefonu bozulur. Saatlerce yardım bekler ama kimse gelmez. Bir süre sonra birdenbire yürüyen bir adam belirir. Lâkabı ‘Bulut Avcısı’ olan Barış’la (Ruhi Sarı) yolları kesişir. Film, Gökhan ile Barış’ın birlikte başlarından geçen tuhaf olayları anlatıyor.

Yönetmen: Deniz Çınar
Oyuncular: Ruhi Sarı, Cemal Hünal, Kerim Aydemir, Gamze Karababa, Özge Aydın
Yapım: Çınar Yapım
Senaryo: Deniz Çınar
Gösterim Tarihi: 08 Eylül 2023
Tür: Komedi
Süre: 1 sa 24 dk
Vizyon Çıkışı: Çınar Yapım
Dağıtım: Chantier Films

“Bulutların Üstünde” yazısını okumaya devam et

Kutsal Damacana 4

Kutsal Damacana 4

Özet: Kutsal Damacana 4, yanlışlıkla papaz olan Fikret’in hikayesini konu ediyor. Fikret, yanlışlıkla girdiği papazlık yolunda kendisini tahmin edemeyeceği bir konumda bulur. Beklenmedik bir şekilde Vatikan’a kadar yükselen Fikret, artık yurduna geri dönmeye karar verir.

Kutsal Damacana 4, 20 Ocak 2023 tarihinde vizyona girecek olan Türk yapımı komedi türündeki sinema filmidir.

Yönetmen Kamil Çetin
Yapımcı: Polat Yağcı
Senarist Şafak Sezer, Kamuran Süner
Oyuncular Şafak Sezer, Ersin Korkut, Müjde Uzman, Nilgün Belgün, Erhan Yazıcıoğlu, Onur Büyüktopçu, Ruhi Sarı, Buket Dereoğlu, Deniz Oral, Yıldırım Memişoğlu
Müzik: Ercan Saatçi, İlker Yeter
Görüntü yönetmeni: Bülent Özer
Sanat yönetmeni: Murat Arslan Argun

“Kutsal Damacana 4” yazısını okumaya devam et

Muallim

Muallim

Özet : Muallim, sürgüne gönderildiği kasabada öğretmenlik yapan Ali’nin, kendi önyargılarıyla yüzleşip kasaba hayatına uyum sağlamasını konu ediniyor. 20. yy başlarında Devlet tarafından mühendislik eğitimi alması için Fransa’ya gönderilen Ali, katıldığı bir Jön Türk toplantısında tutuklanır. Bir kasabaya sürgün edilen Ali, burada öğretmenlik yapmakla görevlendirilir. Kasabada Fransa’da iken cahil olarak gördüğü insanlarla yaşamak zorunda kalan Ali, bu süreçte küçümsediği insanlar ve değerlerle yüzleşip kasaba halkı ile bütünleşip kasabadaki kötülükleri tımar etme noktasında kendini geliştirir ve öğretmenliğini mühendisliği ile birleştirip kasabada kötü giden işlere de el atar.

Yönetmen: Müslim Şahin
Oyuncular: Ruhi Sarı, Melih Selçuk, Sevtap Özaltun
Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2021
Süre: 94 Dakika
Tür: Dram

“Muallim” yazısını okumaya devam et

İki Gözüm Ahmet

İki Gözüm Ahmet 27 AĞUSTOS’TA SİNEMALARDA

İki Gözüm, Malatya’da tahtaya gerdiği tellerle kümesteki tavuklara konser vererek müzik hayatına başlayan Ahmet’in, zamanla ününe ün katarak halkın sanatçısı olma serüvenini konu ediyor. İstanbul’a göçmeleriyle siyasi bilinci de oluşan Ahmet, yaşadığı bir sevda yarasıyla kendini tamamen müziğe ve halkına verir. Yaptığı müzikle büyük bir kitleye hitap eder ve sonunda Halkın Yıldızı ödülüne layık görülür. Her fırsatta vatanın bölünmezliğine vurgu yapsa da itilenlerin ve ezilenlerin hislerine tercüman olması sebebiyle hedefe konur ve haksızca bölücü damgası yer, istemsiz sürgün yaşar. Haksızca vurulan bölücü damgası, halkın bağrına mühürlediği kahraman imgesini silebilir mi?

Yönetmen: Gani Rüzgar Şavata, Hakan Gürtop
Yapımcı Ömer Demiral, Eşref Bukan, Koray Savaşta
Oyuncular: Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı,
Metin Yıldız, Yelda Reynaud, Ekin Akkaş, Gani Rüzgar Şavata
Stüdyo 7. Sanat Sinema
Dağıtıcı: CJ Entertainment Turkey,
Türü: Biyografik, Dram
Yapım yılı: 2020

“İki Gözüm Ahmet” yazısını okumaya devam et

Şeflerin Şefi

ŞEFLERİN ŞEFİ – 20 AĞUSTOS 2021 SİNEMALARDA !

Çocukluklarından beri birbirlerine rakip olarak büyüyen Karadenizli Cemal ile Adanalı Halil’in rekabeti babalarından kalma restoranların başına geçtikten sonra da devam eder.

Cemal’in kızı Fatoş ile Halil’in oğlu Umut’un başlayan gizli aşkı ise ortaya çıktıktan sonra Cemal ile Halil’in rekabeti başka bir boyuta taşınır. Tam bu esnada yıllar sonra mahalleye dönen Yasemin, iki kafadarın kafasını karıştırıp rekabeti başka bir noktaya ulaştırır. Cemal ile Halil’in rekabeti sonlandırmak için verdikleri karar ise tüm mahalleyi şaşkına çevirecektir. Halil, Cemal’e meydan okuyarak dünyaca ünlü TV programı Şeflerin Şefi programına katılmayı ve yarışmayı kaybedenin mahalleyi terk etmesi konusunda iddiaya girer. Cemal, bu meydan okumayı kabul eder ve iki kafadar yarışmaya katılmaya karar verir. Tabi bu durum hem Umut, hem Fatoş hem de Yasemin için büyük bir sürpriz olacaktır.

“Şeflerin Şefi” yazısını okumaya devam et