Muallim

Muallim

Özet : Muallim, sürgüne gönderildiği kasabada öğretmenlik yapan Ali’nin, kendi önyargılarıyla yüzleşip kasaba hayatına uyum sağlamasını konu ediniyor. 20. yy başlarında Devlet tarafından mühendislik eğitimi alması için Fransa’ya gönderilen Ali, katıldığı bir Jön Türk toplantısında tutuklanır. Bir kasabaya sürgün edilen Ali, burada öğretmenlik yapmakla görevlendirilir. Kasabada Fransa’da iken cahil olarak gördüğü insanlarla yaşamak zorunda kalan Ali, bu süreçte küçümsediği insanlar ve değerlerle yüzleşip kasaba halkı ile bütünleşip kasabadaki kötülükleri tımar etme noktasında kendini geliştirir ve öğretmenliğini mühendisliği ile birleştirip kasabada kötü giden işlere de el atar.

Yönetmen: Müslim Şahin
Oyuncular: Ruhi Sarı, Melih Selçuk, Sevtap Özaltun
Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2021
Süre: 94 Dakika
Tür: Dram

“Muallim” yazısını okumaya devam et

İki Gözüm Ahmet

İki Gözüm Ahmet 27 AĞUSTOS’TA SİNEMALARDA

İki Gözüm, Malatya’da tahtaya gerdiği tellerle kümesteki tavuklara konser vererek müzik hayatına başlayan Ahmet’in, zamanla ününe ün katarak halkın sanatçısı olma serüvenini konu ediyor. İstanbul’a göçmeleriyle siyasi bilinci de oluşan Ahmet, yaşadığı bir sevda yarasıyla kendini tamamen müziğe ve halkına verir. Yaptığı müzikle büyük bir kitleye hitap eder ve sonunda Halkın Yıldızı ödülüne layık görülür. Her fırsatta vatanın bölünmezliğine vurgu yapsa da itilenlerin ve ezilenlerin hislerine tercüman olması sebebiyle hedefe konur ve haksızca bölücü damgası yer, istemsiz sürgün yaşar. Haksızca vurulan bölücü damgası, halkın bağrına mühürlediği kahraman imgesini silebilir mi?

Yönetmen: Gani Rüzgar Şavata, Hakan Gürtop
Yapımcı Ömer Demiral, Eşref Bukan, Koray Savaşta
Oyuncular: Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı,
Metin Yıldız, Yelda Reynaud, Ekin Akkaş, Gani Rüzgar Şavata
Stüdyo 7. Sanat Sinema
Dağıtıcı: CJ Entertainment Turkey,
Türü: Biyografik, Dram
Yapım yılı: 2020

“İki Gözüm Ahmet” yazısını okumaya devam et

Şeflerin Şefi

ŞEFLERİN ŞEFİ – 20 AĞUSTOS 2021 SİNEMALARDA !

Çocukluklarından beri birbirlerine rakip olarak büyüyen Karadenizli Cemal ile Adanalı Halil’in rekabeti babalarından kalma restoranların başına geçtikten sonra da devam eder.

Cemal’in kızı Fatoş ile Halil’in oğlu Umut’un başlayan gizli aşkı ise ortaya çıktıktan sonra Cemal ile Halil’in rekabeti başka bir boyuta taşınır. Tam bu esnada yıllar sonra mahalleye dönen Yasemin, iki kafadarın kafasını karıştırıp rekabeti başka bir noktaya ulaştırır. Cemal ile Halil’in rekabeti sonlandırmak için verdikleri karar ise tüm mahalleyi şaşkına çevirecektir. Halil, Cemal’e meydan okuyarak dünyaca ünlü TV programı Şeflerin Şefi programına katılmayı ve yarışmayı kaybedenin mahalleyi terk etmesi konusunda iddiaya girer. Cemal, bu meydan okumayı kabul eder ve iki kafadar yarışmaya katılmaya karar verir. Tabi bu durum hem Umut, hem Fatoş hem de Yasemin için büyük bir sürpriz olacaktır.

“Şeflerin Şefi” yazısını okumaya devam et

İki Gözüm Ahmet

İKİ GÖZÜM AHMET

Konu: Usta sanatçı Ahmet Kaya’nın Malatya’da başlayan ve Paris’te son bulan hayatının konu edildiği filmde bir dönemin karanlıkta kalan gerçekleri ilk kez beyazperdeye aktarılıyor. Ahmet Kaya’nın hayatına mal olan olaylar çarpıcı ve hafızalardan silinmeyecek sahnelerle izleyiciye sunuluyor. ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi pek sorunun cevabı filmde yer alıyor.

Yönetmen: Hakan Gürtop, Gani Rüzgar Şavata
Oyuncular: Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı, Metin Yıldız, Yelda Reynaud, Ekin (Akkaş)
Senaryo: Gönül Aktürk
Yapım: X Yapım
Yapımcı: Eşref Bukan, Ömer Demiral, Arafat Koray Şavata

“İki Gözüm Ahmet” yazısını okumaya devam et

“Şuursuz Aşk” 27 Aralık’ta Sinemalarda

Şuursuz Aşk, 1980 ihtilalinde, akıl hastanesinde geçen hüzünlü bir hikaye…Akıl sağlığı yerinde olmayan, Yusuf ile Menekşe’nin birbirine olan aşkını konu alan projede; ayrıca dönemin sistemini ve gerçeklerini hissederek tarihte hüzünlü bir yolculuğa çıkacaksınız. Film de aynı zamanda oldukça renkli karakterlere sahip hastaların da zaman zaman güldüren dünyalarına şahit olacaksınız.

Aşk, intikam, vefa ve psikolojik travmalar çemberinde yüzen, yarım kalmış insanların, gerçekçi bir anlatımla, kaleme alınmış etkileyici hikayesi…

KÜNYE: İsmail hacıoğlu, Ebru Şahin, Burcu Kara, Ruhi Sarı, Ayşegül Günay, Tuncer Salman, Volga Sorgu, Emir Benderlioğlu, Ali Buhara Mete, Emir Çiçek, Cansu Fırıncı, Beritan Erdal Ayna, Ayşen Batıgün, Demet Oran, Çağlar Ozan Aksu, Aslı Hür, Orçun Düzakın, Seher Terzi

““Şuursuz Aşk” 27 Aralık’ta Sinemalarda” yazısını okumaya devam et