Şeytan Tepesi – Gallows Hill

ŞEYTAN TEPESİ

SİNOPSİS

Bir adam , asi kızı, eski karısı, karısının sevgilisi ve kendi nişanlısı araba yolculuğuna çıkmak zorunda kalırlar. Kolombiya’nın Medellin kentinde girdikleri ıssız bir yolda sel sularından ciddi bir kaza geçirirler. Kuytu bir yerde sıkışıp kaldıklarını anladıklarında, tek yaşam belirtisi gösteren yöne doğru ilerlerler. Buldukları yer, yaşlı bir adam tarafından işletilen eski bir moteldir. Yaşlı adam farketmeden evi gezdikleri sırada, bodrum katında kilitlerin arkasına atılmış küçük bir kızla karşılaşırlar ve onu oradan çıkarırlar. Çok büyük bir hata yaptıklarını çok kısa sürede anlayacaklardır. “Şeytan Tepesi – Gallows Hill” yazısını okumaya devam et

Yabancı / Outlander

Bir Howard McCain Filmi

Jim Caviezel, Sophia Myles, Jack Huston, Ron Perlman Ve John Hurt
Norveç fiyordlarına doğru gökyüzünden yanarak düşen bir uzay mekiği gecenin karanlığını aydınlatmıştır. Enkazdan bu dünyadan olmayan bir Adam çıkar … Kainan, insan görünümlü bir uzaylıdır… Uzay gemisinde farkında olmadan taşıdığı ölümcül bir kaçak yolcu olan Moorwen ile dünyaya inmiştir.

Bu  kahverengi gezegende kendi medeniyetinden yüzyıllarca geride  Kainan gerçek düşmanı ile yüzleşmeye fırsat bulamadan Vikingler tarafından esir alınır.

Viking klanına kabulü ise  Rothgarın hayatını kurtarması ile gerçekleşir.  Kainan hayatına ait gerçekleri , Kim olduğunu ailesini ve Moorwena ait sırları Rothgarın güzel ve korkusuz kızı Freyaya anlatır.

İntikam arzusu ile dolu garip canavar Viking köyüne saldırılarına devam etmekte ve korku yaratmaktadır. Tuzağa düşürülen Moorwen köyden ormanlık araziye kaçmayı başarır fakat kaçarken Kral Rothgarı ölümcül derecede yaralamayı başarır. “Yabancı / Outlander” yazısını okumaya devam et