Şeytan Tepesi – Gallows Hill

ŞEYTAN TEPESİ

SİNOPSİS

Bir adam , asi kızı, eski karısı, karısının sevgilisi ve kendi nişanlısı araba yolculuğuna çıkmak zorunda kalırlar. Kolombiya’nın Medellin kentinde girdikleri ıssız bir yolda sel sularından ciddi bir kaza geçirirler. Kuytu bir yerde sıkışıp kaldıklarını anladıklarında, tek yaşam belirtisi gösteren yöne doğru ilerlerler. Buldukları yer, yaşlı bir adam tarafından işletilen eski bir moteldir. Yaşlı adam farketmeden evi gezdikleri sırada, bodrum katında kilitlerin arkasına atılmış küçük bir kızla karşılaşırlar ve onu oradan çıkarırlar. Çok büyük bir hata yaptıklarını çok kısa sürede anlayacaklardır.

YÖNETMEN NOTLARI

Senaryoyu 2012 yılında ilk okuduğumda, oldukça ilgimi çekmişti. Bana gore iyi bir korku filmi, iyi karakterler olmadan izleyicide istenilen etkiyi bırakamaz. Gerçekten karakterler arasında ciddi bir çelişki olmalı. Bu senaryoda benim gördüğüm buydu, gerçek bir aile trajedisi doğaüstü olayların içinde buluyor kendini. Bu çerçevede filmi geliştirebilmek içinde hikayenin hep metaforlarla ilerlemesi gerekiyor. Gallows Hill tam olarak bunu veriyor seyirciye.

Hikaye, Medellin’de araba yolculuğu yapan  bir ailenin etrafında gelişmeye başlıyor ve trafik kazası geçirmeleriyle gerilim yükseliyor. Ekipte yaralanan olduğu için çevrede yardım aramaya koyulduklarında, kendilerini yaşlı bir adamın bakmakta olduğu eski bir motelde bulurlar. Çok geçmeden, yaşlı adamın herkes gibi gizli bir hayatı olduğunu öğreneceklerdir. Hatta bu o kadar büyük bir sırdır ki herkesin hayatını tehlikeye atacaktır.

Film çekiminde beni en çok etkileyen şey senaryo haliyle filmin son halinin büyük bir farklılık göstermesidir.  Gallows Hill’de de durum çok büyük bir farklılık göstermedi. Çok iyi bir ekiple ve castle çalıştığım için çok şanslıydım ve yönetmenlik işini benim için çok basit bir hale getirdiler. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.

Gallows Hill, aşk, ihanet, dedikodu, gizli yaşamlar üzerine harika bir hikaye. Bu duyguların hepsi bodrumda kilitli kalmış ufak bir kızın kötü ruhunun dokunuşuyla daha da korkunç hale geliyor.

Bir yanıt yazın