Adam – Yarım Kalan Hayat

ADAM / YARIM KALAN HAYAT

Adam Niskar’ın hayatı başarılarla doludur. İşinde hızla yükselmiş, genç yaşında iyi bir birikim yapmıştır. Güzel bir evi, iyi giden bir ilişkisi vardır. Üstelik işyerinde de terfi alır. Ancak Adam’ın dünyası bir kaza sonucu tepe taklak olacaktır. Denize atlarken yanlış bir hareket yapan Adam felçli kalır. Kız arkadaşı bu duruma uzun süre dayanamaz. Annesi ve babası olayı kabullenmekte güçlük çeker. Ama Adam mücadele etmeye kararlıdır.

Filmin kastında 2 Oscar adayı oyuncu
Özellikle Breaking Bad dizisindeki Jesse Pinkman karakteriyle tanınan Aaron Paul’ün başrolde yer aldığı filmin kastında Tom Berenger, Tom Sizemore, Jeff Daniels ve Lena Olin gibi usta isimler de bulunuyor.

Adam’ın babası Jerry rolünde izlediğimiz 1949 doğumlu Tom Berenger özellikle savaş filmlerindeki rolleriyle hatırlanan bir aktör. Kendisi de Amerikan İç Savaşı dönemine duyduğu yakın ilgiyle tanınıyor. Berenger’ın, 1986 tarihli Platton’daki Yüzbaşı Barnes rolüyle bir de yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar adaylığı bulunuyor.

“Adam – Yarım Kalan Hayat” yazısını okumaya devam et

“Başlangıç/Inception”

ŞLANGIÇ
“INCEPTION”

Ünlü yönetmen Christopher Nolan, orjinal bir  bilimkurgu aksiyon olan ve yeryüzünün heryerinde ve rüyaların mahrem ve sonsuz dünyasında gezinen “Başlangıç/Inception” filminde uluslararası bir oyuncu kadrosunu yönetiyor.
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. ““Başlangıç/Inception”” yazısını okumaya devam et