Rüzgarın Oğlu – Race

RACE

SİNOPSİS
Race, tarihin en iyi atleti olmak için çıktığı yolda efsanevi bir yıldız olan ve 1936 Olimpiyatları’nda Adolf Hitler’in Ari üstünlüğü görüşüne karşı mücadele ederek dünya sahnesine çıkan Jesse Owens’ın gerçek ve etkileyici hikâyesini anlatmaktadır. Film, asıl adı James Cleveland olan Jesse Owens’ın olimpiyat efsanesi olma mücadelesini anlatırken aynı zamanda izleyiciye cesaret ve ilham da vermektedir.
Buhran dönemi Amerika’sında hem öğrenci hem de sporcu olan Jesse, aile beklentilerinin, okuduğu Ohio State Üniversitesi’ndeki ırksal gerilimlerin ve kendine has yüksek rekabet standartlarının ağırlığını taşımaktadır. Ohio State Üniversitesi’nde Jesse, Larry Snyder’da (Jason Sudeikis) hevesli bir koç ve gözü pek bir dost bulur. “Rüzgarın Oğlu – Race” yazısını okumaya devam et

Aşkın Halleri – The Disappearance of Eleanor Rigby

The Disappearance of Eleanor Rigby / Aşkın Halleri

Özgün bir vizyonu olan yazar/yönetmen Ned Benson’ın aşkın emptati ve gerçekle mükemmel bir şekilde birleştirdiği son filmi.

Mutlu bir evlilikleri olan Conor (James McAvoy) ve Eleanor (Jessica Chastain), kendilerini birbirlerini anlamaya çalışan yabancılar olarak bulurlar. HIM ve HER olarak iki bakış açısıyla çekilen film, daha önceden bildikleri hayatı ve aşkı yeniden keşfetmelerindeki süreci subjektif bir pencereden bizlere aktarıyor.

Aşkın inişleri ve çıkışlarının aktarıldığı THE DISAPPEARANCE OF ELEANOR RIGBY’de, Oscar Adaylığı® olan Jessica Chastain ve James McAvoy’u başrole koyan yapımda, zengin ve yetenekli bir oyuncu kadrosu bu ikiliye eşlik ediyor. Oscar Ödüllü® William Hurt, 2 kez Oscar Adaylığı® bulunan Viola Davis, Isabelle Huppert, Ciarán Hinds ve Bill Hader. “Aşkın Halleri – The Disappearance of Eleanor Rigby” yazısını okumaya devam et

The Host – Göçebe

ALACAKARANLIK SERİSİNİN YAZARI STEPHENIE MEYER’DAN
THE HOST- GÖÇEBE, 29 MART’TA SİNEMALARDA

Synopsis
Sevdiğiniz her şey bir anda elinizden alınsaydı ne yapardınız?
The Host – Göçebe “Alacakaranlık Serisi” (Twilight Saga) yaratıcısı dünya çapında en çok satan yazarlar arasında olan Stephenie Meyer’ın bir sonraki büyük aşk hikâyesi. Bilinmeyen bir düşman insan ırkının bedenlerini ele geçirip, zihinlerini yok ederek tehdit ediyor. Melanie Stryder (Saoirse Ronan) ise sevdiği insanları –Jared (Max Irons), Ian (Jake Abel), kardeşi Jamie (Chandler Canterbury) ve amcası Jeb (William Hurt)- korumak için her şeyi göze alıyor ve tehlikeli yeni bir dünyada sevginin her şeyin üstünden gelebileceğini kanıtlıyor.

Yakın bir gelecekte uzaylı bir istilacı ile bir insan hayatta kalabilmek için, sevdikleri adamlar için ve gezegenin geleceği için Alacakaranlık Serisi yazarı Stephenie Meyer’ın bilim kurgu kitabından uyarlama The Host- Göçebe’de aynı bedende tutsak olacaklar. “The Host – Göçebe” yazısını okumaya devam et

Robin Hood

Yapım Bilgileri: Oscar Ödülü® sahibi RUSSELL CROWE, gişe rekortmeni Gladyatör’ün yönetmeni, film yapım efsanesi RIDLEY SCOTT’la destansı aksiyon-macera Robin Hood için yeniden bir araya geliyor. Oscar® ödüllü yapımcı BRAIN GRAZER (Akıl Oyunları, Amerikan Gangsteri) ve Oscar® ödüllü senaryo yazarı BRIAN HELGELAND (Los Angeles Sırları, Yeşil Bölge)’ın da katılımıyla kahramanlıkları popüler mitolojide de yer alan ve onun maceracı ruhunu ve dürüstlüğünü paylaşan herkesin hayal gücünü ateşleyen küçük-büyük herkesin tanıdığı efsanevi karakter “Robin Hood”un hikâyesini anlatıyorlar.
13. yüzyıl İngiltere’sinde, Robin ve haydutlardan oluşan çetesi, bir köyde yozlaşmaya baş kaldırır ve kral ile tebaaları arasındaki güç dengelerini değiştirmek için krallığa meydan okur. Ve ister bir kanun kaçağı olsun ister bir kahraman, basit bir geçmişe sahip olan bu adam, halkın gözünde sonsuza dek özgürlüğün sembolü olur.
Robin Hood, daha önceleri sadece kendi güvenliğiyle ilgilenen, sonra Kral Richard’ın Fransızlara karşı kurduğu orduda hizmet eden usta bir okçunun hayatını konu alıyor. Richard’ın ölmesi üzerine Robin, görevini kötüye kullanan despot bir şeriften olduğu kadar, ağır vergilerden de muzdarip olan Nottingham şehrine gider ve orada, ormandan gelen bu kahramanın kimliği ve niyeti konusunda şüphe duyan, cesur dul Leydi Marion’a (Göklerin Hakimi filmiyle Oscar® kazanan ve Elizabeth’de başrol oynayan Cate Blanchett) âşık olur. Leydi Marion’ın kalbini kazanmak ve köyü kurtarmak isteyen Robin, ölümcül savaş yetenekleri, sadece yaşama karşı duydukları iştahla eşit olan bir çete kurar. “Robin Hood” yazısını okumaya devam et