Exorcist: İnançlı – The Exorcist: Believer

Exorcist İnançlı

Bu sonbahardan tam 50 yıl önce tarihin en dehşet veren filmi vizyona girerek tüm dünyada izleyicileri şok etti. Şimdi 6 Ekim Cuma günü yeni bir bölüm başlıyor. Cadılar Bayramı serisini yeniden canlandırarak gündemi sarsan Blumhouse ile yönetmen David Gordon Green’den Exorcist: İnançlı filmi geliyor.
Victor Fielding (Tony ödüllü ve Oscar® adayı Leslie Odom, Jr.; One Night in Miami, Hamilton), 12 yıl önce hamile karısının Haiti’deki bir depremde ölümünden sonra kızı Angela’yı (Lidya Jewett, Good Girls) tek başına yetiştirmiştir.

Ama Angela ve arkadaşı Katherine (yeni oyuncu Olivia Marcum), ormanda kaybolup üç gün sonra başlarına gelenleri hiç hatırlamayarak geri geldiklerinde bir dizi olay ortaya çıkarak Victor’u şeytanın en kötü haliyle yüzleşmeye zorlar. Victor, ümitsizlik ve dehşet içinde benzer bir olaya tanık olmuş, yaşayan tek kişiyi arar: Chris MacNeil’ı.

Oscar® ödüllü Ellen Burstyn, 1973’ten bu yana ilk kez 50 yıl önce kızı Regan’ın başına gelenlerle hayatı sonsuza dek değişen oyuncu Chris MacNeil’ın ikonik rolünü yeniden canlandırıyor.

Filmde ayrıca Emmy ödüllü Ann Dowd (The Handmaid’s Tale, Ayin) Angela’nın komşusu Victor rolünde, Grammy ödüllü Jennifer Nettles (Harriet, The Righteous Gemstones) ile iki kez Tony ödüllü Norbert Leo Butz (Fosse/Verdon, Bloodline) ise Angela’nın arkadaşı Katherine’in ebeveynleri rolünde yer alıyor.

William Peter Blatty’nin çok satan kitabına dayanan Exorcist filmi vizyon girdiğinde kültürü sonsuza dek değiştirmiş, gişe rekorlarını altüst etmiş, 10 Akademi Ödülü® alarak En İyi Film dalındaki tek korku filmi olmuştur.

Exorcist: İnançlı filminin yönetmeni David Gordon Green, senaryo yazarları Peter Sattler (Camp X-Ray) ve David Gordon Green, uyarlanan hikayenin yazarları Scott Teems (Cadılar Bayramı Öldürür), Danny McBride (Cadılar Bayramı üçlemesi) ve David Gordon Green, uyarlanan karakterlerin yaratıcısı William Peter Blatty.

Filmin yapımcıları Blumhouse adına Jason Blum ile Morgan Creek Entertainment adına David Robinson ve James G. Robinson.

İdari yapımcılar Danny McBride, David Gordon Green, Stephanie Allain, Ryan Turek ve Atilla Yücer. Universal Pictures sunar bir Blumhouse/Morgan Creek Entertainment yapımı Rough House Pictures iş birliğiyle.

Yönetmen/Yazar/İdari Yapımcı: David Gordon Green
Oyuncular: Leslie Odom, Jr., Ann Dowd, Jennifer Nettles, Norbert Leo Butz, Lidya Jewett, Olivia Marcum, Ellen Burstyn
Yazar: Peter Sattler
Yapımcı: Jason Blum
Yapımcı: David Robinson
Yapımcı: James G. Robinson
İdari Yapımcı: Danny McBride
İdari Yapımcı: Stephanie Allain
İdari Yapımcı: Ryan Turek
İdari Yapımcı: Atilla Yücer
Vizyon Tarihi: 06 Eylül 2023
Tür: Korku
Süre: 1 sa 51 dk

Exorcist İnançlı