Filli Saat

FİLLİ SAAT 7 HAZİRAN’DA SİNEMALARDA,

Özet: Kötü bir karakter olan Gargagöz, Cezeri’nin efsanevi Filli Saat’ini ele geçirmenin yolunu arar. Saat, bir çocuk parkına dönüştürülmüş olan kalenin eski bir gizemli köşesinde saklanmaktadır. Saatin sadık koruyucusu olan oyuncakçı dede, kale görünümlü parkta çocuklar için oyuncak yaparken bir yandan da saati korur. Bu sırada yırtık bir harita bulan Gargagöz, saate ulaşmak için kılıktan kılığa girerek kaleye girmeyi başarır. Gargagöz’ün planını fark eden küçük kahramanlar, onu engellemek için harakete geçer. Gargagöz, kaleye girme teşebüslerinden birinde oyuncakçı dede ile karşılaşır ve onun rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmasına neden olur. Bu durum üzerine cesur çocuklar, dedenin öğütleri ve parkta buldukları ipuçlarını kullanarak Filli Saat’i korumak için amansız bir mücadeleye girişir.

FİLLİ SAAT (Cezeri’nin Mirası) ilk fragmanını yayınladı. 2024 sinema sezonu için merakla beklenen filmin, Yönetmen koltuğunda Vural EYİKAN Oturuyor,

Filmde El-Cezeri’nin müthiş icadı olan Filli Saat bir çocuk oyun parkında gizlenmiştir. Bu saatin içinde gizli bir parça vardır. Bu parçayı ele geçirmek isteyen kötü bir adam, Kargagöz kaleye girmenin yollarını arar. Çocuklar oyuncakçı dedelerinden aldığı bilgiler doğrultusunda Filli Saati korumaya çalıştıklarını anlatıyor.

Oyuncu kadrosunda Hakan BİLGİN,Ferdi AKARNUR,Eylül Ada USTAOĞLU gibi isimlerin yer aldığı,

FİLLİ SAAT 7 HAZİRANDA SİNEMALARDA

Yönetmen: Vural Eyikan
Oyuncular: Hakan Bilgin, Ferdi Akarnur, Eylül Ada Ustaoğlu
Senarist: Ali Poyraz, Elif Koç
Yapım Yılı: 2024
Ülke: Türkiye
Dil Seçeneği: Türkçe
Süre: 90 DK
Tür: Komedi, Macera
Vizyon Tarihi: 7 haziran 2024
Dağıtımcı: Lion Dağıtım

FRAGMAN: