Filme Gel

FİLME GEL 5 OCAK’TA SİNEMALARDA

Başrollerinde Erkan Petekkaya, Levent Ülgen ve Fırat Doğruloğlu’nun yer aldığı kadrosunda Tolga Güleç, Çiçek Dilligil, Aslıhan Karalar, Orçun Kaptan ve Deniz Hamzaoğlu’nun yer aldığı Filme Gel adlı sinema filminde Petekkaya çok farklı bir tarz ile seyirci karşısına çıkacak.

5 Ocak’ta vizyona girecek olan Filme Gel adlı filmin konusu da ilgi çekici. Filmde setlerde figüranlık yapan Çetin’in hayali başrole yükselmektir. Yurt dışında yaşadığı dönemde korsan CD satan Necmi, memleketine döndüğünde yönetmen olduğu söyler. Necmi’nin arkadaşı Muzo’da hiçbir işte dikiş tutturamayan bir adamdır. Üç arkadaş, hal böyle olunca senaryosunu Necmi’nin yazdığı bir film çekmeye karar verir.

KONU: Çetin, Necmi ve Muzaffer (Muzo) kafa dengi üç arkadaştır. Üçü de aynı sektörde olduğundan, üçünün de hayali aynıdır. Setlerde figüranlık yapan Çetin’in en büyük hayali günün birinde başrole yükselmektir. Yıllarca yurtdışında yaşayan ve orada korsan cd satan Necmi yıllar sonra memleketine döner ve orada yönetmenlik yaptığını söyler. Bir tane bile hayata geçirdiği filmi olmayan Necmi’nin de en büyük hayali yönetmenlik yapmak ve kendi yazmış olduğu hikâyesini hayata geçirmektir.

Muzo ise ne iş bulursa yapar fakat bir türlü dikiş tutturamamıştır. En son mahalledeki orta yaşlı kadınlardan oluşan “Cenaze ağlama ekibi” kurarak, kadınları zenginlerin cenazesine götürerek onları ağlatır ve bunun karşılığında cenaze sahibinden para alır. O işten de başarılı olamayan Muzo arkadaşların planına uyar.

Yönetmen: İHSAN TAŞ
Senaryo: İHSAN TAŞ
Oyuncular: ERKAN PETEKKAYA, LEVENT ÜLGEN, FIRAT DOĞRULOĞLU,
TOLGA GÜLEÇ, ÇİÇEK DİLLİGİL, ASLIHAN KARALAR, ORÇUN KAPTAN, DENİZ HAMZAOĞLU, METİN KEÇECİ, METİN YILDIRIM, BURAK KAYA, RÜYA CORİÇ, GÜLŞAH YAPRAKÇI
Yapım: BERTON MEDYA
Yapım Yılı: 2022
Tür: KOMEDİ
Süre: 90 Dakika
Gösterim Tarihi: 05 Ocak 2024
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım

YOUTUBE FRAGMAN LİNK:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/filmegel2022

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/filmegeloffical/

TWITTER: https://twitter.com/filmegeloffical