Fokus – Focus

FOKUS “Focus”
“Mesele dikkat dağıtmak. Mesele odak. Beyin yavaştır ve birden çok görev yapamaz.
Onun burasına dokun, şunu şuradan al.”

Will Smith acemi dolandırıcı Jess’e (Margot Robbie) karşı duygular besleyen deneyimli aldatmaca ustası Nicky’yi canlandırıyor. Nicky, Jess’e işin inceliklerini öğretirken, Jess tedirgin edici ölçüde yakınlaşınca, Nicky ilişkiyi birden bire keser. Üç yıl sonra, eski aşk artık başarılı bir baştan çıkaran kadına dönüşmüş olarak Buenos Aires’te yüksek bahisli araba yarışları camiasında ortaya çıkar. Jess, Nicky’nin en son ve oldukça tehlikeli tezgahının en kritik noktasında onun planlarını alt üst, mükemmel dolandırıcıyı ise allak bullak eder.
“FOKUS” Glenn Ficarra ve John Requa (“Crazy, Stupid, Love.”) tarafından yazılıp yönetildi. Denise Di Novi’nin (“Crazy, Stupid, Love.”) yapımcılığını üstlendiği filmin yönetici yapımcıları ise Charlie Gogolak ve Stan Wlodkowski.
Oyuncu kadrosunun başını Oscar adayı Will Smith (“The Pursuit of Happyness”, “Ali”), Margot Robbie (“The Wolf of Wall Street”), Rodrigo Santoro (“300” filmleri) ve Gerald McRaney (TV dizisi “House of Cards”) çekiyor.
Filmin kamera arkası ekibinde; görüntü yönetiminde Xavier Grobet (“Enough Said”), yapım tasarımında Elizabeth Mickle (“Drive”), kurguda Jan Kovac (HBO yapımı “Curb Your Enthusiasm” ve “Crazy, Stupid, Love.”), kostüm tasarımında ise Dayna Pink yer alıyor. “FOKUS”un bestesi Nick Urata’ya ait. Kibar Hırsız lakaplı Apollo Robbins filmin danışmanlığını üstlenerek, özgün el çabukluğu hareketlerini yarattı ve kurguladı.

www.focusfilm-tr.com