Gassal

ÖLÜMLE KALIM ARASINDA: GASSAL
18 ARALIK’TA BEYAZPERDEYE GELİYOR
Senaristliğini ve yönetmenliğini Alper Kıvılcım’ın yazdığı korku türündeki Gassal’ın 18 Aralık’ta vizyona girmeye hazırlanıyor. Başrollerini Ayhan Eroğlu ve Nilay Olcay’ın paylaştığı film, küçük bir köyde geçiyor. İnfomedya Yapım etiketi ile vizyona gün sayan “GASSAL” insanların kendi iç dünyalarının yüzleşmelerine sahne olan Gassal’da başrolü oynayan Ayhan Eroğlu, işi ölü yıkamak olan bir karaktere hayat veriyor. Gassal’ın hayata bağlanma nedenlerinin ve geçmişinin karanlık dehlizlerinin gün yüzüne çıkacağı film, Türk korku sinemasını cinli hikâyelerden kurtararak başka bir zeminde taşımayı amaçlıyor.
Senarist ve Yönetmen Alper Kıvılcım, Gassal ile ilgili olarak, Cinli korku filmlerinin ömrünü tükettiğine dikkat çekerken, Türk korku sinemasının devamlılığı olabilecek yeni korku karakterlerine ihtiyacı olduğunu dile getirdi. “Gassal”ın ironik hikayesinde özellikle ölüm ve yaşam arasındaki ince çizgileri beyaz perdeye aktaran Kıvılcım, seyircinin bambaşka bir korku filmi ile karşılaşacağını söyledi.
Daha önce 3 teaserı yayınlanan filmin fragmanı geçtiğimiz hafta yayınlandı. Fragmana şu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=cc-hFjf5Q1Q

FİLMİN KONUSU
Gassal Abbas ücra bir köydeki evinde kendi başına yaşamaktadır. Evin en alt katını gasilhane olarak kullanan Abbas burada köyün erkek ölülerini yıkar ve kefenler. Şehir hayatından bıkan Akay’ın yolu Abbas’ın yaşadığı köyden geçer. Akay’ın ilk başta bir tek gece için misafir olacağını sanan Abbas durumun gidişatından huzursuz olur ama kendini bu gidişattan alamaz da… Annesinin kâbusu Abbas’ın peşini bırakmazken an ve an yaşanan gelişmeler her şeyin açıklığa kavuşmasını sağlayacaktır. Kim masum ya da kim daha kötü anlamanın tek yolu yüzleşmektir… Bu yüzleşme seyirciye korku ve gerilim dolu anlar yaşatacaktır.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=cc-hFjf5Q1Q[/embedyt]