Gecenin Kanatları

GECENİN KANATLARI 11 ARALIK 2009’DA SİNEMALARDA…

Yapımcılığını Murat Tokat’ın yaptığı ve 2009 yılının en iddialı filmi olan Gecenin Kanatları’nın gala gecesi İstinye Park AFM Sinemaları’nda kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı filmde 12 Eylül darbesinden sonra,  anne ve babası polis baskınında gözleri önünde katledilen Gece’in  yaşadığı büyük  dram, onu aşk ve ölüm arasında bir seçim yapmaya zorlayacak.
Filmin başrol oyuncularından, Gece (Beren Saat), Cemal (Erkan Petekkaya) ve Yusuf (Murat Ünalmış) bu yıl sinema izleyicisinin en fazla koşuşacağı üçlü olacak. Bir intihar bombacısı olan kız ile milli takıma 400 metre koşucusu olmak için çalışan bir atletin yollarının kesişeceği filmde Yusuf ve Gece’nin aşkları dillere destan olacak.
Konusu ve prodüksiyonu ile de dikkat çekecek olan Gece’nin Kanatları’nın oyuncu kadrosunda, Güneşi Gördüm filmindeki başarılı performansı ile konuşulan Murat Ünalmış, televizyon dünyasının çok sevilen oyuncusu ve ilk kez bir sinema filmi için kamera karşısına geçen Erkan Petekkaya ve büyük bir örgütün liderini oynayan Yavuz Bingöl’ün yanı sıra Alper Kul, Teoman Kumbaracı, Ferit Kaya, Ali Barışık, Cezmi Baskın ve Arif Erkin rol alıyor.
Tutkuyla, inancı ve aşkla acıyı anlatan film, Mahsun Kırmızıgül’ün proje tasarım ve Ahmet Küçükkayalı ile birlikte senarist olarak imzasıyla 11 Aralık 2009’da beyaz perdede sinema izleyicisiyle buluşacak.

YAPIM ŞİRKETİ    : BOYUT FİLM
YAPIMCI                  : MURAT TOKAT
YÖNETMEN            : SERDAR AKAR
SENARYO                : MAHSUN KIRMIZIGÜL-AHMAT KÜÇÜKKAYALI
GENEL KOOR.        : CEREN ASLAN
GÖRÜNTÜ YÖN.    : MUSTAFA KUŞÇU
SÜRE                         : 100 dk.
TÜRÜ            : AŞK-DRAM
VİZYON TARİHİ    : 11 ARALIK 2009
DAĞITIM ŞİRKETİ: PİNEMA
KOPYA SAYISI    : 156 KOPYA
MÜZİK:  MAHSUN KIRMIZIGÜL-YILDIRAY GÜRGEN
OYUNCULAR          : BEREN SAAT (Gece), MURAT ÜNALMIŞ (Yusuf), ERKAN PETEKKAYA (Cemal), ALPER KUL(Baran), TEOMAN KUMBARACIBAŞI (Hikmet), CEZMİ BASKIN (Antrenör), ARİF ERKİN (Hasan), FERİT KAYA (Selim), ALİ BARIŞIK(Fiko), ZEYNEP ANIL TATDIRAN(Funda) VE YAVUZ BİNGÖL (Ali Rıza)
ÇOCUK OYUNCULAR: SELİN KARİNA GÜKRER (Gece’nin küçükliğü
KONUK OYUNCULAR: BEGÜM KÜTÜK (Gece’nin annesi), EMİN YAŞAR(, İBRAHİM İRİS, LEVENT AKKÖK(Gece’nin babası), MEHMET AVDAN

Resimler:

Bir yanıt yazın