Genç Deniz Canavarı Ruby – Ruby Gillman, Teenage Kraken

Genç Deniz Canavarı Ruby – Ruby Gillman, Teenage Kraken

Konu: 16 yaşındaki tatlı ve tuhaf Ruby Gillman, Oceanside Lisesi’ne uyum sağlamayı çok ister ama çoğunlukla görünmez olduğunu hisseder. Hoşlandığı ama kendisine sadece kesirlerden dolayı hayranlık duyan kaykaycı çocuğa matematik dersi verir ve aşırı korumacı süper annesi, Ruby’nin suya girmesini kesinlikle yasakladığı için okuldaki çocuklarla plajda takılamaz.

Ruby, annesinin bir numaralı kuralına uymadığında savaşçı Kraken kraliçelerinin torunu olduğunu ve hükümdar büyükannesi, Yedi Denizin Savaşçı Kraliçesi’nden tacı devralmanın kaderinde olduğunu keşfeder. Krakenlar, dünyanın okyanuslarını ezelden beri kendileriyle savaşan kibirli, güce tapan deniz kızlarına karşı korumaya yemin etmişlerdir. Bu konuda büyük ve acil bir sorun vardır: Okulun güzel, popüler, yeni kızı Chelsea de bir denizkızıdır. Ruby’nin sonunda kendi kimliğini kabul etmesi ve en çok sevdiği insanları korumak için büyük işler yapması gerekecektir.

Yönetmen: Kirk DeMicco
Oyuncular: Lana Condor, Toni Collette, Annie Murphy, Sam Richardson, Liza Koshy, Will Forte, Colman Domingo, Jaboukie Young-White, Blue Chapman, Eduardo Franco, Ramona Young, Echo Kellum, Nicole Byer, Jane Fonda
Tür: Animasyon Aksiyon Komedi
Yapımcı: Kelly Cooney Cilella
Ortak Yönetmen: Faryn Pearl
Gösterim Tarihi: 30 Haziran 2023
Dağıtım: UIP Filmcilik

Fragman: