Geri Sayım

Geri Sayım

Geri Sayım, yönetmenliğini AYKUT TAŞKIN, senaryosunu ÇETİN BÜYÜKAKIN ve yapımcılığını LEVENT CENGİZHAN (DIOPTER-METROPOL) ‘ın üstlendiği “Bir HACKER filmi” dir.

Wind, çocuk yaşlarda babasının yıkımına, sonra da ölümüne neden olan iş insanı Ethem Bey’den intikam almak için yıllar süren bir çalışma içine girmiştir. Wind adıyla internet ortamında hacker olarak var olmayı başarmıştır. Pek çok kişinin korkulu rüyası olmuştur.

Tuğba , Pembe Tavşan adıyla çektiği videolarla internette fenomen olmuştur. Wind takip ettiği Tuğba’ya aşık olmuştur. Videolarda Tuğba’ya yakın olduğunu düşündüğü Doruk, Wind’i öfkelendirir. Telefonlarına gönderdiği dosyalarla telefonlarına girmeyi başarır.

Wind, Ethem Bey’in holding hesaplarına, bilgisayarlarına girmiştir. Birkaç tuşa basarak sistemleri çökertir. Bu sırada Tuğba’yı itibarsızlaştırma çabası içine giren bir şarkıcıyı da hedef alır, özel videolarını medyaya servis eder.

Uzaktan da olsa Tuğba’yı korumaya başlar. Tuğba kim olduğunu merak etmektedir. Wind aşık olduğu Tuğba’nın yakınına kadar gelse de kimliğini gizlemektedir. Doruk, Tuğba’ya daha da yakın olma çabasındadır. Wind’in hedefinde Doruk vardır. Evine kameralar yerleştirip, kayıtlar yapar. Tuğba’ya değer vermediğini de bu izlemelerde anlar. Wind, Tuğba için gizli kahraman haline gelmiştir.
Tuğba’nın babası Tamer de, Ethem beyin işlerini yapan bir firmanın sahibidir. Tamer’i zor duruma sokmuştur. Asılsız iddialarla Tamer’in gözaltına alınmasına neden olur. Wind bu durumu da öğrenir. Bir gerçek daha vardır. Doruk, Ethem Bey’in oğludur. Bu aile, Wind’in babasının ölümüne neden olduğu gibi, aşkı Tuğba’ya ve ailesine de zarar vermiştir. Wind için büyük oyunu başlatma zamanıdır.

Yönetmen: Aykut Taşkın
Oyuncular: Veysel Demir, Hakan Bilgin, Yosi Mizrahi
Vizyon Tarihi: 30 Haziran 2023
Süre: 114 Dakika
Tür: Aksiyon