Gözcüler – The Watchers

Siz onları göremezsiniz ama onlar her şeyi görüyor!

Gözcüler filminin yeni posteri yayınlandı!

2024’ün en çok beklenen korku filmlerinden “Gözcüler”in (The Watchers) yeni posteri yayınlandı. İrlanda’nın batısındaki geniş ve el değmemiş bir ormanda mahsur kalan Mina’nın başından geçen gizemli olayları konu alan filmin yapımcılığını korku ustası M. Night Shyamalan üstleniyor. Shyamalan’ın kızı Ishana Night Shyamalan’ın yazıp yönettiği ve Dakota Fanning‘in başrolünde yer aldığı Gözcüler, 7 Haziran’da vizyonda olacak.

  1. His”, “Köy”, “İşaretler” gibi kült korku filmlerinin yönetmenliğini yapan M. Night Shyamalan, yepyeni bir korku filmiyle hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bu kez yapımcı koltuğunda oturan Night Shyamalan, kızı Ishana Night Shyamalan’ın yazıp yönettiği Gözcüler filmiyle karşımıza çıkıyor.

“Onlar nerede? Onlar kim? Onlar ne?!”

A.M. Shine’ın romanından uyarlanan film, 28 yaşında bir sanatçı olan Mina’nın İrlanda’nın batısındaki geniş ve el değmemiş bir ormanda mahsur kalmasını konu alıyor. Bir sığınak bulan Mina, bilmeden her gece gizemli yaratıklar tarafından izlenen ve takip edilen üç yabancıyla birlikte kapana kısılıyor ve gerilim dolu dakikalar başlıyor.

Gözcüler’in başrollerinde Dakota Fanning, Georgina Campbell, Oliver Finnegan ve Olwen Fouere yer alıyor. Filmin yapımcılığını M. Night Shyamalan’ın yanı sıra Ashwin Rajan ve Nimitt Mankad üstleniyor. Başyapımcılar ise Jo Homewood ve Stephen Dembitzer.

Görüntü yönetmeni Eli Arenson, yapım tasarımcısı Ferdia Murphy, kurgucu Job ter Burg ve kostüm tasarımcısı Frank Gallacher kamera arkasında yazar/yönetmen Shyamalan’a eşlik ediyor. Müzikler ise Abel Korzeniowski’ye ait.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği, “Gözcüler”, 7 Haziran’da vizyonda olacak.

Özet: Aynı adlı kitaptan uyarlanan Gözcüler, insanların gizemli yaratıklar tarafından evcil hayvan olarak tutulduğu Galway’in ücra ormanlarında geçen bir korku macerasına odaklanıyor. 28 yaşında bir sanatçı olan Mina, İrlanda’nın batısındaki geniş ve el değmemiş bir ormanda ilerlerken arabası bozulur. Kendisine sığınacak yer arayan Mina, gözetleme pencereli bir yer bulduğunda farkında olmadan kendisini büyük bir tehlikenin içerisine atar. Sığınağa giren Mina, her gece gizemli yaratıklar tarafından izlenen ve takip edilen üç yabancıyla birlikte kapana kısılır.

Orijinal adı The Watchers

Yönetmen: Ishana Shyamalan
Oyuncular: Georgina Campbell, Dakota Fanning, Olwen Fouéré
Senarist Ishana Shyamalan
Tür: Gerilim, Fantastik, Korku
Süre: 1 sa 42 dk
Vizyon Tarihi: 7 Haziran 2024
Dağıtım: TME Films

Filmin Fragmanı: