Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları – Hansel and Gretel Witch Hunters

HANSEL VE GRETEL: CADI AVCILARI

PRODÜKSİYON NOTLARI
“Ben ve kız kardeşim mi? Bizim bir geçmişimiz var” – Hansel
Karanlık bir yöne sapıp, yeni bir yola girerek eğlenceli, hızlı ve tempolu bir aksiyona taşınan efsanevi masal, aksiyon-korku macera filmi olan Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları’na dönüşüyor. Hikâye, Hansel (Jeremy Renner) ve Gretel (Gemma Arterton) kardeşlerin, hayatlarını sonsuza dek değiştiren ve kanla tanışmalarına neden olan çocuk kaçıran bir cadının elinden kaçmalarından 15 yıl sonrasını konu alıyor. Artık vahşi birer yetişkin ve yetenekli kelle avcıları haline gelen kardeşler, kendilerini tamamen karanlık ormanlardaki cadıların peşlerine düşüp işlerini bitirmeye adarlar. İntikam almaya kararlıdırlar. Ama kötülüğüyle ünlü “Kan Ayı” yaklaşırken ve yakın gördükleri ağaçlık kasabadaki masum çocuklar bir kâbusla yüz yüze gelirken Hansel ve Gretel o ana dek avladıkları tüm cadıların ötesinde bir kötüyle karşılaşırlar. Bu kötü, onların korkutucu geçmişlerinin sırrını taşıyor olabilir.
Paramount Pictures ve Metro Goldwyn Mayer Pictures, bir Gary Sanchez prodüksiyonu olan ve başrollerinde Jeremy Renner, Gemma Arterton, Famke Janssen ve Peter Stormare’in yer aldığı Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları’nı sunar. Filmin senaryosunu yazan ve yöneten Tommy Wirkola. Yapımcılar Will Ferrell, Adam McKay, Kevin Messick ve Beau Flynn; uygulayıcı yapımcılar Denis L. Stewart, Chris Henchy ve Tripp Vinson. Hansel ve Gretel’in görsel olarak büyüleyici dünyasına hayat veren kamera arkası ekibinde yer alan isimler, görüntü yönetmeni Michael Bonvillain (Cloverfield/Canavar), yapım tasarımcısı Stephen Scott (Hellboy, Hellboy 2), kurgucu Jim Page (Disturbia/Şüphe), kostüm tasarımcısı Marlene Stewart (Real Steel/Çelik Yumruklar, Tropic Thunder/Tropik Fırtına), müzik yazarı Atli Örvarsson, baş müzik yapımcısı Hans Zimmer ve görsel efekt süpervizörü Jon Farhat (Book of Eli/Tanrının Kitabı, Wanted).

MASALLAR GELİŞİRKEN, İNTİKAM ALINIRKEN

Ormanda kaybolduktan sonra, çocukları pişirip yiyen taş kalpli bir cadı tarafından tuzağa düşürülen iki kardeşi konu alan klasik masal Hansel ve Gretel, çok uzun bir süredir dünyanın dört bir yanındaki çocukları korkutuyor. İki kardeş, hikâyenin sonunda cadının yamyamsı pençelerini devre dışı bırakıyor. Peki sonrasında onlara ne oldu? İşte yazar/yönetmen Tommy Wirkola’nın Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları filmi, bu soruyu tüm korkutucu, eğlenceli ve merak uyandırıcı potansiyeliyle ele alarak hayal etmeye cesaret ediyor. Yetişkin kardeşlerin ormanda dolaşan gelmiş geçmiş en ölümcül cadı avcıları olarak ortaya çıkarak hikâyelerine katılmalarıyla film, eski bir masaldan kuralsız bir modern aksiyona ve destansı bir maceraya dönüşüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=nea3HQvsxD4

Bir yanıt yazın