Hitman: Ajan 47 – Hitman: Agent 47

Hitman: Ajan 47
(Hitman)

HITMAN: AJAN 47 Uzun yıllar süren bir araştırma sürecinin ürünü olan, üst düzey yeteneklere sahip bir ölüm makinesi, boynunun arkasında yer alan barkod dövmesinin son iki hanesinde yazan numarayla, “Ajan 47” olarak tanınmaktadır. Onlarca yıllık araştırmanın sonucu önceki 46 klonun ardından, benzeri görülmemiş bir güç, hız, dayanıklılık ve zekaya sahip olan Ajan 47’nin yeni görevi ise kendisinin gizemini çözüp aynı formül üzerinden bir katil ordusu yaratmaya çalışan bir mega şirkete karşı harekete geçmektir. Gizli düşmanlarının üstesinden gelmeyi bilen genç bir kadının yardımıyla Ajan 47, şaşırtıcı köklerini keşfedecek ve epik bir savaşın içine atılacaktır.

Filmin başrolünde Rupert Friend (Homeland), geçmişi ve geleceğinin anahtarına sahip insanı arayan Katia rolünde Hannah Ware (Boss), hayal edilemez bir gücün sırlarına sahip John Smith rolünde Zachary Quinto (Uzay Yolu), dünyayı değiştiren araştırmaları sebebiyle büyük güçlerin faydalanmak istediği bilim adamı rolünde Ciarán Hinds (Game of Thrones), sinsi saldırıları planlayarak ajan 47 ve Katia’yı tehdit eden Le Clerq rolünde Thomas Kretschmann ( Yenilmezler 2) ve Ajan 47’ye müşteri, hedef ve bilgi sağlayan Diana rolünde ünlü asyalı yıldız Angelababy var.

HITMAN: AJAN 47 filminin yönetmen koltuğunda reklam yönetmeni ve ilk uzun metrajlı filmini yapan Aleksander Bach oturuyor. Filmin senaryosunu Skip Woods (A Takımı) ve Michael Finch (Predators) , hikayesi ise yine Woods’a ait. Yapımcılar Charles Gordon (Düşler Tarlası), Adrian Askarieh (Hitman), Alex Young (Durdurulamaz) ve Skip Woods.

HITMAN: AJAN 47 ikonik bir anti-kahraman, şaşırtıcı ve güçlendirilmiş kadın kahraman ve durdurulamaz gözüken bir düşmanı bir araya getiren heyecan verici bir hikaye. Ana karakterin hayranları üzerinde bıraktığı etki, yapımcı Adrian Askarieh’in dikkatini çekiyor ve Ajan 47, Hitman bilgisayar oyununu beyaz perdeye taşımak istiyor. “Bu yeni filmde, karakteri ve dünyasını bir yandan geliştirirken, bir yandan çok sadık kaldık” diye açıklıyor. “Ajan 47’yi gerçek dünyaya taşıyan cesur bir stil kazandırdık”

“Film tamamen her şeyi yeniden başlatıyor” diye ekliyor yapımcı Alex Young. “ Yeni bir başlangıç ve yepyeni bir ikonik figür istedik.”

Filmde Ajan 47, seçkin bir suikastçi olarak mesleğini aşan beklenmedik karakter değişikliklerine maruz kalıyor. Tabi ki aşırı bağımsız bir figür olarak, yanındaki muhteşem aletler ve silahlarla birlikte, eskiden olduğu gibi gölgelerde hareket ediyor. Ancak 47’nin belirleyici kalite unsuru sahip olduğu özellikler değil, insanlık içgüdüsü.

“Film ‘Bizi insan yapan aşk ve korku gibi duyguları silmek mümkün müdür?’ sorusunun cevabını keşfediyor” diye ekliyor yönetmen Aleksander Bach.

Gösterim Tarihi: 21 Ağustos 2015
Dağıtım: The Moments Entertainment
Tür: Aksiyon
Ülke: ABD
Yönetmen: Aleksander Bach
Oyuncular: Rupert Friend, Zachary Quinto, Hannah Ware, Ciarán Hinds