İkinci Bir Şans – En Chance Till – A Second Chance

İKİNCİ BİR ŞANS / A SECOND CHANCE

Oscar ödüllü “In a Better World / Daha İyi Bir Dünyada” ve “Serena” filmlerinin yönetmeni Susanne Bier imzalı İKİNCİ BİR ŞANS / A SECOND CHANCE 20 Mart’ta vizyona giriyor. Ön gösterimlerinde izleyicilerin büyük beğenisini toplayan filmin başrolünde GQ dergisi tarafından Yılın Uluslararası Starı seçilen ve Game Of Thrones’taki Jamie Lannister rolüyle Türkiye’de sayısız hayranı bulunan yakışıklı aktör Nikolaj Coster-Waldau var.

Filmin konusu: Tecrübeli polis Andreas, güzel eşi Anna ve yeni dünyaya gelen bebekleri ile mutlu bir hayat sürmektedir. Ortağı ve yakın arkadaşı Simon ile beraber bir gün bir aile içi şiddet suçuna müdahaleye giderler. Eski bir mahkum olan Tristan ile kız arkadaşı Sanne’nin de Sofus adlı bir bebeği vardır. Sağlıksız bir ortamda fazlasıyla ihmal edilmiş olan bu bebeği kurtarmak için Andreas elinden geleni yapar ama kanunların bu duruma karşı yapabileceği pek bir şey yoktur. Bu olay, kritik bir karar vermek zorunda kalan Andreas’ın bütün hayatını ve adalet kavramına bakışını derinden etkileyecektir.

Oscar ödüllü yönetmen Susanne Bier’in yönetmen koltuğunda oturduğu İKİNCİ BİR ŞANS / A SECOND CHANCE’in başrolünde Game Of Thrones’un yıldızı Nikolaj Coster-Waldau var. Tecrübeli polis Andreas, güzel eşi Anna ve yeni dünyaya gelen bebekleri ile mutlu bir hayat sürmektedir. Andreas, ortağı ve yakın arkadaşı Simon ile beraber bir gün bir aile içi şiddet suçuna müdahaleye gider. Eski bir mahkum olan Tristan ile kız arkadaşı Sanne’nin de Sofus adlı bir bebeği vardır. Sağlıksız bir ortamda fazlasıyla ihmal edilmiş olan bu bebeği kurtarmak için Andreas elinden geleni yapar ama kanunların bu duruma karşı yapabileceği pek bir şey yoktur. Bu olay, kritik bir karar vermek zorunda kalan Andreas’ın bütün hayatını ve adalet kavramına bakışını derinden etkileyecektir.

Yönetmen: Susanne Bier
Oyuncular:  Nikolaj Coster-Waldau, Maria Bonnevie, Ulrich Thomsen, Nikolaj Lie Kaas, May Andersen
Yapımcı: Sisse Graum Jørgensen
Senaryo: Anders Thomas Jensen
Görüntü Yönetmeni: Michael Snyman
Kurgu: Pernille Bech Christensen
Yapım Yılı: 2014
Ülke: Danimarka
Süre: 127 dk.
Vizyon Tarihi: 20 Mart 2015