“İKİNCİ SEANS: AEEP”

EN BÜYÜK KORKULARINIZLA YÜZLEŞMEYE HAZIR MISINIZ? FOBİLERİN KORKUNÇ YÜZÜ BU ÜÇLEMEDE!

YERLİ KORKU TÜRÜNE YEPYENİ BİR SOLUK GETİREN “İKİNCİ SEANS: AEEP” 27 MAYIS’TA SİNEMALARDA!

Yapımını Hann Yapım, yapımcılığı İlkem Şahin’in üstlendiği, fobilerin korkutucu yüzünü ortaya koyan 60’ar dakikalık üç filmden oluşan korku filmi serisinin ikinci filmi ‘AEEP’ 27 Mayıs’ta vizyona giriyor.

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen korku-gerilim konsepti bilimsel gerçeklere dayanarak çoklu fobi sendromu yaşanan insanların hayatlarının nasıl zindan olabileceğini beyaz perdeye aktarıyor. Yalnızca 14 gün vizyonda kalacak olan film daha önce eşi görülmemiş bir deneyim sunuyor.

Proje tasarımı Onur Aşa’ya ait olan serinin ikinci bölümü ‘AEEP’de hayatı boyunca travmalardan kaynaklı fobileriyle mücadele etmek zorunda kalan Demet’in (Güler Aşık) korkuları ve kabusları anlatılıyor. Filmin ismi, hikayede yer alan fobilerin baş harflerinden oluşuyor. Korku dolu bir atmosferiyle izleyici derinden etkileyecek filmde Ablutofobi (yıkanma korkusu), Emetofobi (kusma korkusu), Eizoptrofobi (ayna korkusu) ve Pedofobi (çocuk korkusu) işlenecek.

Kaygılar ile yüzleştiren yüksek gerilimli korku üçlemesinin ikinci seansı ‘AEEP’ 27 Mayıs’ta sinemalarda sinema seyircisiyle buluşacak.

Filmin Konusu: Küçük yaşlarda çocuk ve bebek korkusu yüzünden arkadaşları ile oynamaktan çekinen Demet, kusma ve yıkanma fobileri yüzünden hem annesinden hem de arkadaşlarından tepki görmüştür. Ayna korkusu evlenip çocuk sahibi olduktan sonra başlamış, yansıtan tüm yüzeylerden korkar hale gelmiştir. Kocasının terk etmesi sonrası psikiyatrik tedavi gördüğü hastaneden çıktıktan sonra temizliğine hiç dikkat etmemiş ve bir çöp evde yaşamaya başlamıştır. Komşulardan izole bir hayat süren Demet, bir gece ağırlaşan fobik tepkiler yüzünden hayatının kabuslarını yaşayacak ve unutulmaz olayların içine girecektir.

‘İKİNCİ SEANS: AEEP’ – Künye

Yapım: Hann Yapım
Yapımcı: İlkem Şahin
Hikaye: Onur Aşa
Senarist ve Yönetmen: Gökhan Murat Toktamışoğlu
Proje Tasarım: Onur Aşa
Genel Koordinatör: Murat Çiçek
Oyuncu : Güler Aşık