İksir: Dedemin Sırrı

TÜRKİYE’NİN İLK REEL ANİMASYONU “İKSİR” 16 MAYIS’TA SİNEMALARDA!

Hiç anlaşamayan iki kardeş Keremcem ve Buse, onların anlaşamamasına çok üzülen bir dede ve dedenin sihirli dünyasında geçen İksir filminde; iki kedi, bir köpek ve bir horozla yaşayan, icat ettiği bir iksir sayesinde tüm hayvanlarla konuşabilen dede (Oğuz Oktay) torunlarının sürekli kavga etmelerine çok üzülür ve onları bir araya getirmek için plan yapar. Keremcem ve Buse dedelerinin evlerine geldiklerinde baş başa iki gün geçireceklerinden habersizlerdir. Hayvanların onlara emanet edilmesi üzerine istemeyerek de olsa evde kalmak zorundadırlar. Fakat olaylar hiç de düşündükleri gibi gitmez.
Dedenin eski asistanı Ökkeş (Bülent Şakrak) ve yardımcısı (Bülent Çolak) iksiri ele geçirmek için hain planlar yapmışlardır. Buse’yi kaçıran ikili başlarına aldıkları belayı tahmin bile edemezler ve soluksuz macera başlar.
Filmin yönetmenliğini Köstebekgiller’inde yönetmenliğini yapmış olan Birkan UZ yaptı. Filmin Senaryosu Köstebekgiller’inde senaryo ekibi olan Arzu Yurtseven ve Murat Ferhat tarafından yazıldı.
Oyuncu kadrosunu usta aktör ve aktristlerimizden Bülent Şakrak, Bülent Çolak, Seda Güven, Cansu Tosun ve Oğuz Oktay’ın oluşturduğu filmin başrolünde ise sevilen şarkıcı ve oyuncu Keremcem rol alıyor. Filmin seslendirme kadrosunda ise Şevket Çoruh, Sungun Babacan ve Fatih Özkul gibi değerli isimler yer alıyor.
İksir filmi, kullanılan teknik altyapı, teknoloji ve tarz açısından, Türkiye’de bir ilk. Daha önce Türk sinemasında benzerine rastlanmayan filmle ilk defa; gerçek çekimle animasyon karakterlerinin bir arada olduğu uzun metrajlı bir sinema filmi, tamamı Türk yapımı olmak üzere, 16 Mayıs’ta sinemaseverlerle buluşacaktır.

KÜNYE
YÖNETMEN: BİRKAN UZ
YAPIMCI: KEREM TÜLÜN, NURULLAH YENİHAN, ÖMER TÜLÜN
OYUNCULAR: KEREMCEM, BÜLENT ŞAKRAK, BÜLENT ÇOLAK, CANSU TOSUN, SEDA GÜVEN, OĞUZ OKTAY
SESLENDİRME: ŞEVKET ÇORUH (KANKA – KÖPEK), SUNGUN BABACAN (SEYMEN – KEDİ), FATİH ÖZKUL (FIRILDAK – HOROZ), YAZ MİRA TAMÖZ (PUSPUS – KEDİ)
SENARYO: ARZU YURTSEVEN, MURAT FERHAT
ANİMASYON YÖNETMENİ: SARXAN HAMİDOV
MÜZİK: VOLGA TAMÖZ
DAĞITIM: TİGLON
YAPIM: SİYAH MARTI ANIMATION STUDIOS
SÜRE: 81 dk

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157642655436873″]

FRAGMANI İZLEMEK İÇİN:
http://www.dailymotion.com/video/x1oyzje_iksir-fragman-130sn_creation

Bir yanıt yazın