İlgi Alanı – The Zone of Interest

İlgi Alanı – The Zone of Interest

Yönetmen Jonathan Glazer’ın efsaneye dönüşen Under the Skin’den sonra sinemaya dönüşünü müjdeleyen, heyecanla beklenen yeni filmi!

Araştırma ve yapım süreci 10 yılı bulan, Auschwitz kampında, gerçek mekânlarda çekilen, Cannes Film Festivali’nde Grand Prix dahil 4 ödül kazanan “The Zone Of Interest / İlgi Alanı”, 10 Mart 2024’te sahiplerini bulacak Oscar Ödülleri için En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil 5 dalda Oscar adaylığı elde etti.

2024 En İyi Uluslararası Film Oscar Ödülü için İngiltere’nin adayı olan filmin, En İyi Film dahil başka kategorilerde de favoriler arasında ismi geçiyor. Altın Küre için de En İyi Film dahil 3 dalda aday gösterilen The Zone of Interest, Hollywood Reporter tarafından “Benzersiz ve çarpıcı bir Holokost dramı.”, BBC tarafından “Gözlerinizi kırpmadan izleyeceğiniz bir başyapıt.” şeklinde nitelendi.

Konu: Auschwitz’in komutanı Rudolf Höss ve eşi Hedwig, kampın bitişiğindeki bir ev ve bahçede çocukları ve hizmetkârlarıyla rüya gibi bir hayat kurmuştur. Ölüm kampının duvarlarına bakan muhteşem evleri, tam da tren raylarıyla gaz odaları arasındadır. Martin Amis’in aynı adlı romanından uyarlanan, edebiyat-sinema buluşmasının parlak bir örneği olan film, kötülüğün ve zulmün sıradanlığını, ailenin günlük hayatında gizlenen detaylarla gözler önüne seriyor.

Yönetmen: Jonathan Glazer
Oyuncular: Sandra Hüller, Christian Friedel, Freya Kreutzkam, Luis Noah Witte
Senaryo: Martin Amis, Jonathan Glazer
Süre: 105 dakika
Tür: Dram
Gösterim Tarihi: 23 Şubat 2024
Dağıtım: Bir Film
İthalat: Fabula Film

Fragman: