İnanılmaz Örümcek Adam 2 – The Amazing Spider Man 2

“The Amazing Spider-Man 2”

25 Nisan’da Türkçe Dublaj, Altyazı, 2D, 3D ve IMAX 3D Seçenekleriyle Sinemalarda.

Yapım Bilgileri

Örümcek-Adam’ın en önemli savaşının kendi içinde olduğunu hep biliyorduk: Peter Parker’ın sıradan mecburiyetleri ile Örümcek-Adam’ın olağanüstü sorumlulukları arasındaki çatışma. Fakat “The Amazing Spider-Man 2/İnanılmaz Örümcek-Adam 2”de, Peter Parker en büyük savaşının başlamak üzere olduğunu görüyor.

Örümcek-Adam (Andrew Garfield) olmak artık harikadır. Peter Parker için, hiçbir his gökdelenler arasında salınmakla, bir kahraman olmayı benimsemekle ve Gwen’le (Emma Stone)  zaman geçirmekle bir olamaz. Fakat Örümcek-Adam olmanın bir bedeli var: Sadece Örümcek-Adam, New Yorklu hemşerilerini şehri tehdit eden korkunç kötü adamlardan koruyabilir. Electro’nun (Jamie Foxx) ortaya çıkışıyla, Peter’ın kendisinden çok daha güçlü bir düşmanla karşılaşması gerekecektir. Ve eski dostu Harry Osborn (Dane DeHaan) geri dönünce, Peter tüm düşmanlarının tek bir ortak noktası olduğunu anlar: OsCorp.

Columbia Pictures bir Marvel Entertainment/Avi Arad/Matt Tolmach yapımı olan “The Amazing Spider-Man 2™/İnanılmaz Örümcek-Adam 2”yi sunar. Başrollerini Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Dane DeHaan, Campbell Scott, Embeth Davidtz, Colm Feore, Paul Giamatti ve Sally Field’in üstlendiği, Marc Webb’in yönettiği filmin yapımcılığını Avi Arad ve Matt Tolmach; yönetici yapımcılığını ise E. Bennett Walsh, Stan Lee, Alex Kurtzman ve Roberto Orci gerçekleştirdi. Hikayesi ve senaryosunu Alex Kurtzman, Roberto Orci ve Jeff Pinkner’ın kaleme aldığı “The Amazing Spider-Man 2™/İnanılmaz Örümcek-Adam 2” , Stan Lee ve Steve Ditko’nun yarattığı Marvel Comic Book karakterine dayanıyor. Filmin görüntü yönetimi ASC BSC’den Dan Mindel’ın, yapım tasarımı Mark Friedberg’ün, kurgusu A.C.E.’den Pietro Scalia’nın, kostüm tasarımı Deborah L. Scott’ın, müziği ise Hans Zimmer ile Pharrell Williams ve Johnny Marr’ın
yer aldığı The Magnificent Six’in imzasını taşıyor. Özel Görsel Efektleri Sony Pictures
Imageworks Inc. tarafından gerçekleştirilen filmin, görsel efektler amirliğini Jerome Chen
üstlendi.

“The Amazing Spider-Man 2™/İnanılmaz Örümcek-Adam 2” tüm dünya sinemalarında
16 Nisan 2014’ten itibaren, ABD’de ise 2 Mayıs 2014’te gösterime girecek. Filmin Türkiye
vizyon tarihi 25 Nisan 2014…

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157641873715364″]

 

Bir yanıt yazın