İyi Bir Dinozor – The Good Dinosaur

İYİ BİR DİNOZOR
(The Good Dinosaur)
Konu: Disney Pixar’ın İyi Bir Dinozor filmi şu soruyu soruyor: Dünyadaki yaşamı tamamen değiştiren asteroid dünyayı ıskalasaydı ve dev dinozorların nesli tükenmeseydi ne olurdu? Pixar Animasyon Stüdyoları, sizleri Arlo isminde bir Apatosarius ile bir insanın oldukça imkansız görünen dostluğunu konu alan epik bir yolculuğa çıkarıyor. Gizemli ve zorlu yollarda ilerlemeye devam ettikleri sırada, Arlo korkularıyla yüzleşip kendi potansiyelini keşfetme fırsatı bulacak.

Notlar :
•    Peter Sohn’ın ilk yönetmenlik deneyimi Pixar’a ait bir kısa animasyon filmi olan “Partly Cloudy” ile oldu. Kendisi; sanat, senaryo ve animasyon departmanlarında çalışmanın yanı sıra Oscar ®-ödüllü animasyon “Ratatouille”deki  Emile karakterini ve “Sevimli Canavarlar Üniversitesi”ndeki Scott “Squishy” Squibbles’ı seslendirdi.

•    Denise Ream, Pixar Animasyon stüdyolarından çıkan ve Altın Küre adaylığı olan ‘Arabalar 2’nin yapımcılığını, Disney•Pixar’ın Oscar Ödüllü® animasyonu “Yukarı Bak”ın ise yardımcı yapımcılığını üstlendi. Bunun dışında filmler için görsel efekt ve animasyon hazırlama ve bu tarz çalışmalar yürütmeyle ilgili oldukça önemli bir deneyime sahip.

Yapım: Disney – Pixar
Gösterim Tarihi: 15 Ocak 2016
Yapımcı: Denise Ream
Yönetmen: Peter Sohn
Seslendirenler:    Raymond Ochoa, Jeffrey Wright, Steve Zahn, Anna Paquin