İyi Biri

GÜNEYDE GEÇEN BİR YOL HİKAYESİ; “İYİ BİRİ”

“Erdal Bakkal” karakteriyle gönülleri fetheden Cengiz Bozkurt’un başrolünü bir köpekle paylaştığı “İYİ BİRİ” 19 Haziran’da sinemalarda.

TV dramalarında imza attığı senaryolarla tanınan Ayhan Sonyürek, ikinci kez yönetmen koltuğuna oturuyor.

İYİ BİRİ, Antakya’nın Samandağ ilçesinde yaşayan, 40 yaşında, tutunamamış bir adamın, ev, iş ve eş bulma hayaliyle Mersin’in Mut ilçesindeki asker arkadaşına gitmek için, yanında köpeğiyle yola çıkmasının ve bu yolculuk boyunca yaşadığı komik, trajikomik hikayelerin anlatıldığı eğlenceli bir film.

Barınaktan Film Yıldızlığına; KARAKIZ:
Cengiz Bozkurt’la başrolü paylaşan Karakız adlı köpek, Mersin’deki barınaktan 500 köpek arasından seçilmiştir. Tavuk çaldığı için silahla vurulan ve o halde  barınağa getirilen Karakız barınaktaki ameliyatla hayata tutunmuş ama bir ayağını kaybetmiştir. Film ekibi bu üç ayaklı köpeği role uygun bulup seçmiş ve Karakız filmde rolünü başarıyla gerçekleştirmiştir. Ekibin maskotu olan Karakız bu film sayesinde barınaktan kurtulmuş ve artık yönetmen Ayhan Sonyürek’le aynı evi paylaşmaktadır.

OYUNCULAR:
Cengiz Bozkurt, Mustafa Alabora, Macit Sonkan, Asuman Çakır, Devrim Atmaca, Tulga Serim, Aysan Sümercan, Sevim Gelenbe, Ecren Serim, Vedat Yalçın, Mazlum Çimen, Cezmi Ersöz, Faruk Karaçay ve Nail Demir.

EKİP:
Yönetmen / Senaryo: Ayhan Sonyürek
Yapımcı: Mehmet Gün
Görüntü Yönetmeni: Barbaros Engin
Müzik: Ali Ekber Kayış – Ahmet Aslan
Kurgu: Onur Uysal

ÖDÜLLER:
ANTALYA, Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Seyirci Ödülü.
ROTTERDAM, Kırmızı Lale Film Festivali, Hollanda-Türkiye Sinema Eleştirmenleri Ödülü.

https://www.youtube.com/watch?v=UABmhpvUpTk