John Wick

KEANU REEVES
KİMİ KIZDIRDIĞINA DİKKAT ET

28 KASIM’DA SİNEMALARDA

JOHN WICK
Emekliye ayrılmış bir tetikçiyken Rus Mafyası tarafından tekrar aksiyona katılmaya zorlanan ve suçluların yer altı dünyasında efsane olan John Wick düşmanlarını acımasızca peşine düşer. Stil sahibi intikam ve kefaret hikayesi muhteşem bir şekilde New York’ta kurulu ve başrolünde Keanu Reeves bulunmakta.
Çok sevdiği karısının ani ölümünden sonra John Wick (Reeves) ondan son bir hediye alır, üstünde sevmeyi asla unutmamasını rica eden bir not ile Daisy isminde yavru bir av köpeği. Fakat John’un yası 1969 model Boss Mustang’i sadisttik Iosef Tarasov’un (Alfie Allen) dikkatini çekince bölünür. John arabasını satmayı reddedince Iosef ve adamları evine girerler ve arabasını çalarlar. Bu sırada John’u bilincini kaybede kadar döverler ve Daisy’i öldürürler. Bilmeden yer altı dünyasının en acımasız suikastçılarından birini tekrar uyandırdılar.
John arabasını ararken New York’un daha önce hiçbir turistin görmediği bölgelerine gidiyor. Gerçeküstü, çok gizli suçlu komitesine, bir zamanlar John Wick’in üyesi olduğu en kötü adamların olduğu yere gidiyor. Arabasını çalanın eski bir iş arkadaşı olan acımasız Rus suç patronu Viggo Tarasov’un (Michael Nyqvist) oğlu olduğunu öğrenince John dikkatini intikam almaya çevirir. Viggo, efsanevi tetikçinin oğlunun peşinde olduğu herkese yayılınca John’u öldürene cömert bir hediye vereceğini açıklar.
Peşinde hakiki bir ordu ile John bir kez daha yer altı dünyasının korktuğu merhametsiz bir ölüm makinasına dönüşür. Viggo ve askerlerine karşı sonları olabilecek bir savaş başlatır.
John Wick’in başrollerinde Keanu Reeves (the Matrix trilogy, Speed), Michael Nyqvist (Mission Impossible: Ghost Protocol, The Girl with the Dragon Tattoo), Alfie Allen (“Game of Thrones,”Plastic), Adrianne Palicki (G.I. Joe: Retaliation, Red Dawn), Bridget Moynahan (“Blue Bloods,”Coyote Ugly), Dean Winters (“Rescue Me,” “30 Rock”), Lance Reddick (The Guest, “Fringe”),Toby Leonard Moore (“Underbelly”), Ian McShane (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, “Deadwood”), John Leguizamo (Ice Age, Moulin Rouge, Romeo + Juliet) ve Willem Dafoe (A Most Wanted Man, The Grand Budapest Hotel) bulunmakta.
Film Chad Stahelski tarafın yönetildi ve Derek Kolstad tarafından yazıldı. Yapımcıları ise Basil Iwanyk, p.g.a., David Leitch, p.g.a., Eva Longoria, and Michael Witherill.

Bir yanıt yazın