Jungle Cruise

“Jungle Cruise”

Disney’in klasik Disney tema parkından ilham alan ve Dwayne Johnson ve Emily Blunt’un başrollerini paylaştığı muazzam ve vahşi Amazon’da eğlenceli ve heyecan dolu bir yolculuk olan “Jungle Cruise” geliyor.

Köhne ama büyüleyici teknesi La Quila’nın dümeninde, huysuz ve esprili kaptan Frank Wolff (Dwayne Johnson) ile hayatınızın macerası başlamak üzere!

Birinci Dünya Savaşı’nın ortasında, kararlı araştırmacı Dr. Lily Houghton (Emily Blunt), kendisini Amazon Nehri’nin en derin ve en tehlikeli kısımlarına götürmesi için, Frank’in şaibeli hizmetlerinden yararlanır. Kadim bir kabile eserinin -insanlığın kaderini değiştirme gücüne sahip efsanevi bir kalıntının- gizemini ortaya çıkarmayı ummaktadır.

Rakip nehir teknesi operatörü Nilo, Frank’i alt etmeye çalışırken, amansız bir Avrupa prensinin de peşlerinde olduğu, sık sık anlaşmazlıklar yaşayan sıra dışı ikili, kendilerini destansı bir maceraya atılmış bulurlar. Yolculukta onlara eşlik eden gerçek bir İngiliz beyefendisi olan Lily’nin erkek kardeşi MacGregor’la birlikte, yemyeşil yağmur ormanlarının aldatıcı güzelliğinde gizlenen, vahşi hayvanlardan zorlu düşmanlara ve hatta doğaüstü tehditlere kadar sayısız tehlike ile karşılaşırlar.

Ancak kayıp yadigârın sırları ortaya çıktıkça ve düşman kuvvetleri arayı kapatmaya başladıkça, onların ve insanlığın kaderi tehlike altındayken, Lily ve Frank’in arayışları daha da riskli bir hale gelmektedir.

Filmin yapımcılığını da üstlenen Dwayne Johnson, ‘Jungle Cruise’ macera ve yaşam hakkında ve hayatı dolu dolu yaşamakla ilgili” diyor. “Bunun farkında olmak ve insanların sizin sınırlarınız olduğunu düşündükleri şeylerin ötesinde geçerek engelleri aşmak. “Jungle Cruise” bir maceradır: eğlencelidir, büyülüdür, gizemlidir, tehlikelidir, heyecan vericidir.”

Filmin başrol oyuncuları Dwayne Johnson (“Jumanji: Yeni Seviye”, “Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw”) ve Emily Blunt’a (“A Quiet Place,” “Mary Poppins: Sihirli Dadı”) ek olarak, filmde, Aguirre rolünde iki Altın Küre® adayı Edgar Ramírez (“Yes Day,” “Carlos”), MacGregor rolünde Jack Whitehall (“Jack Whitehall: I’m Only Joking,” “The Bad Education Movie”), Prens Joachim rolünde iki Emmy® adayı Jesse Plemons (“The Master,” “Black Mass”) ve Nilo rolünde Akademi® Ödülü adayı Paul Giamatti (“12 Years a Slave,” “Cinderella Man”) yer alıyor. Jaume Collet-Serra filmi, Oscar® adayı Michael Green ve Glenn Ficarra & John Requa’nın hikayesi üzerinden yönetiyor. Hikâyenin senaryolaştırılması John Norville & Josh Goldstein ve Glenn Ficarra & John Requa tarafından gerçekleştirilmiştir.

Disney’in “Jungle Cruise” filminin yapımcılığını Davis Entertainment’tan John Davis ve John Fox, Seven Bucks Prodüksiyonlarından Dwayne Johnson, Hiram Garcia ve Dany Garcia ve FlynnPictureCo.’dan Beau Flynn üstlenmektedir. Yürütücü yapımcılar Sco Sheldon ve Doug Merrifield’dır.

Kamera arkası ekibinde görüntü yönetmeni Flavio Labiano (“Karanlık Sular” “Non-Stop”), yapım tasarımcısı Jean-Vincent Puzos (“Kayıp Şehir Z,” “Bir Liderin Çocukluğu ”), Akademi® Ödülü adaylığı bulunan kostüm tasarımcısı Paco Delgado (“Sefiller,” “Glass”), editör Joel Negron (“Thor: Ragnarok,” “Karanlık Sular”), görsel efekt süpervizörleri Jake Morrison (“Thor: Ragnarok,” “Ant- Man”) ve Jim Berney (“Aquaman,” “Minecra ”), Akademi® Ödüllü özel efekt süpervizörü JD Schwalm (“Ay’da İlk İnsan,” “Hızlı ve Öfkeli 8”), Akademi® Ödüllü makyaj şefi Joel Harlow (“Star Trek Sonsuzluk” “Black Panther”), Akademi® Ödüllü saç tasarımcısı Adruitha Lee (“Bombshell,” “Sınırsızlar Kulübü”) ve müziğiyle Akademi® Ödülü’ne aday gösterilen James Newton Howard (“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?”, “Açlık Oyunları” serisi) yer almaktadır.

Disney’in “Jungle Cruise” filmi, 30 Temmuz 2021’de sinemalarda ve Premier Access ile Disney+’da vizyona girecek.